"אין בדבריי משום הסתה חלילה, אני מצטט אך ורק מן הכתובים ותורתנו הקדושה", טען אפרים זלמנוביץ, רב המועצה המקומית מזכרת בתיה, בתגובה לאמירותיו של ח"כ ניצן הורביץ מ'מרצ', שכינה אותו השבוע "ההומופוב התורן" בדף הפייסבוק שלו. התבטאות זו של ח"כ הורוביץ באה בעקבות פסיקתו של הרב זלמנוביץ, כי "חברה המעניקה לגיטימציה לשוכב משכב זכר הורסת את התא המשפחתי".

כל החדשות והסיפורים גם בסלולרי - הורידו את אפליקציית mynet

סוגיית זכויותיהם של הומוסקסואלים ולסביות, שהגיעה לאחרונה גם למשכן הכנסת בדמות הצעת חוק המבקשת להטיל עונשים פליליים על מי שמסית על רקע נטייה מינית, עוררה את תשומת ליבו של הרב זלמנוביץ. כאמור, התבטאויותיו האחרונות של הרב ופסיקותיו בנושא עוררו השבוע את זעמו של ח"כ הורביץ, שהגיב בחריפות לדברים.

באחת מפסיקותיו כתב הרב כי "חברה המעניקה לגיטימציה לשוכב משכבי זכר הורסת את התא המשפחתי ומקעקעת את יסודות החברה הישראלית". בפסיקה זו הביע הרב פליאה על דרישתה של הקהילה הגאה להכיר במשפחות החד־מיניות ככאלה הזכאיות לזכויות שוות בחוק, כפי שניתנות למשפחות רגילות. "האין בכך ניצול תינוק חסר ישע רק כדי לספק שלא כדרך הטבע את יצר האבהות שלהם?", שאל הרב.בתגובה לדברים אלה, כאמור, כתב השבוע ח"כ הורוביץ בדף הפייסבוק שלו: "גם אני וגם אתם משלמים את משכורתו של הרב זלמנוביץ, ההומופוב התורן".

בנוסף, פנה הורוביץ לשרת המשפטים, ציפי לבני, וביקש את חוות דעתו של היועץ המשפטי לממשלה בדבר הסתה לכאורה, המושמעת מפי הרב כלפי ציבור שלם של אנשים. "ההסתה נגד הקהילה הגאה פרועה וגורמת לאלימות. אחר כך מתפלאים למה יש התקפות ברחובות, סילוק מחנויות, השפלות בבתי ספר ואפליות בעבודה", כתב ח"כ הורוביץ בדף הפייסבוק שלו. "אותי בכל אופן זה לא מרתיע ולא מפחיד. אני ממשיך במאבק". מאוחר יותר התייחס היועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, לסוגייה וקבע כי בדבריו של הרב זלמנוביץ לא הייתה הסתה, כפי שנטען כביכול.

ההתנצחות בין השניים עוררה תגובות רבות בדף הפייסבוק של הח"כ הורוביץ ואחדים מהמגיבים אף הציעו לו שורה ארוכה של רעיונות להצעות חוק, שיקדמו את זכויותיה של הקהילה הגאה.

הרב זלמנוביץ מצדו, טוען כי בניגוד לעמדה המבקשת להציגו באופן שלילי בהקשר ליחסו כלפי הקהילה הגאה, פסיקותיו דווקא מציגות מציאות שונה לחלוטין. רק לפני חודש, לדבריו, הוציא פסק הלכה הקורא לגבאים להעלות לתורה גם נערים בעלי נטייה חד־מינית. "אין כל סיבה שנפלה אותו לרעה, להיפך, מתוך המצווה שהוא מקיים הוא יזכה לחזור בתשובה ולתקן את הליכותיו הקלוקלות ולחזק את נפשו היהודית", לשון פסק ההלכה.