עימות על מעמד בין שניים מזקני הקהילה האתיופית בקריית עקרון, הוביל את האחד לתקוף את השני באמצע הרחוב, באמצעות מקל ההליכה שלו.

לכל החדשות והסיפורים - הורידו את אפליקציית mynet

המקרה אירע לפני כשנתיים וחצי, בזמן שבשכונתם של השניים התקיימה מסיבה. מעדותו של המתלונן עלה, כי לאחריה הוא הלך לבקר את דודתו, המתגוררת מול ביתו של ראש הקהילה לשעבר. "'תפסתי אותך', הוא אמר לי, וכששאלתי אותו 'מה עשיתי לך?', הוא הרים את המקל והתחיל להכות אותי", העיד המתלונן נגד ראש הקהילה לשעבר.

בכתב האישום שהוגש נגד התוקף, צוין כי האחרון גם רדף אחרי המתלונן מספר מטרים עד שזה נפל על הרצפה ונפצע בראשו. למקום הוזעק אמבולנס, שלקח את המתלונן לבית החולים 'קפלן', שם אושפז למשך יממה לצורך השגחה רפואית. כתוצאה מהאירוע נפגעה ראייתו של המתלונן ולטענתו כיום הוא כבר אינו מסוגל לקרוא.מעימות שנערך במשטרה בין השניים עלה, כי עוד קודם לאירוע היה ביניהם סכסוך, שנבע בין היתר משאלת המעמד שניתן להם בבית הכנסת של העדה. "הוא אמר לי כמה פעמים שהוא יהרוג אותי ויכניס אותי לאדמה", טען המתלונן.

גיבוש הראיות הוביל את מחלק תביעות שפלה במשטרה, להגיש נגד ראש הקהילה לשעבר כתב אישום, המייחס לו עבירה של תקיפה הגורמת חבלה של ממש.
לכל אורך ההליך המשפטי, שהתקיים בבית משפט השלום ברחובות, הכחיש ראש הקהילה לשעבר את המיוחס לו והציג את התלונות שהגיש כנגד המתלונן נגדו, בין היתר בגין אירועי אלימות שהתרחשו בבית הכנסת, זאת על רקע שכרותו של המתלונן.

אל דוכן עדי האופי הוזמנו גם קייס הקהילה האתיופית, שביקש להישאר ניטרלי, וכן ראש המועצה המקומית לשעבר, אריק חדד. האחרון העיד כי מהיכרותו עם הנאשם הוא יכול לספר כי הוא סייע לו רבות בקיום הקשר עם בני העדה האתיופית, וכושר מנהיגותו היה זה שהביא לפתרון בעיות רבות שהתגלו במהלך השנים בקליטתם של בני הקהילה ביישוב.

"יש צורך להגן על קשישים, הן מפני תקיפות על ידי עבריינים צעירים והן על ידי עבריינים קשישים, זאת בשל הסכנה הלא ברורה והמפתיעה הנשקפת מהם", היו טיעוניה של התביעה, שביקשה להטיל על הנאשם עונש מאסר שירוצה בעבודות שירות.

השופטת שרון קיסר הכריעה בסופו של ההליך והרשיעה את הנאשם בעבירה שיוחסה לו. גילו המופלג ומצבו הכלכלי הקשה היו חלק מהטיעונים שהציג סנגורו של הנאשם לבית המשפט, זאת לצורך השיקולים העשויים להקל בעונשו.

השופטת קיסר התחשבה בנתונים אלה והטילה על ראש הקהילה לשעבר שלושה חודשי עבודות שירות וכן הורתה לו לפצות את המתלונן ב־2,000 שקלים.