תושבת ארצות הברית, שהייתה בת טיפוחיו של רב מרחובות והלוותה לו כספים לצורך רכישת דירה בעיר, תובעת ממנו את החזר ההלוואה, לאחר שנודתה מכת המאמינים שלו והבינה שלא תקבל את הכסף בחזרה.

נקמה באלוהים: החרדי לשעבר פרץ לבתי כנסת
הצטרפו ל"ידיעות השפלה" בפייסבוק
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

"הפכתי לשבויה, וכשהתפכחתי ורציתי לקבל את הכסף בחזרה לא היה כבר מה לקבל", טוענת ג'ואן גרוס, מי שהייתה מאמינה אדוקה של הרב שאותו היא תובעת כעת.

גרוס, המתגוררת בניו ג'רזי, הכירה את הרב דרך חבר, וברבות הזמן גם הצטרפה לקהילת המאמינים שלו, שהלכו אחריו בעיניים עצומות והפכו אותו ל"גורו", כלשונה. "נשביתי בקסמו. ביליתי שבתות רבות בביתו עם משפחתו ומאמיניו", היא מתארת את יחסיה עם הרב בתביעה שהגישה לבית משפט השלום ברחובות.
לטענת גרוס, הרב ביקש ממנה להלוות לו כספים מהחיסכון היחיד שהיה לה בבנק, שעמד על קרוב ל־90 אלף דולר, לצורך רכישת דירה. מתוך אמונה ברב וקירבה למשפחתו, הסכימה גרוס לתת את ההלוואה והעבירה את הכסף לחשבון הבנק השייך לאביו של הרב, בשתי העברות בנקאיות.

בתחילה, כך היא טוענת, לא התעורר אצלה כל חשד בנוגע לכוונותיו האמיתיות של הרב, ובשלב מסוים היא אף עברה להתגורר בביתו. מפעם לפעם היא גם קיבלה ממנו עידכון בנוגע להליך רכישת הדירה, והייתה סמוכה ובטוחה שההלוואה תושב לה בסופו של דבר.

במהלך הזמן התוודעה גרוס לנעשה בבית הרב ואף נקשרה לרעייתו, שלדבריה סבלה יחד עם ילדיה מהזנחה כלכלית קשה, כיוון שהרב לא נתן לאשתו כסף למצרכים בסיסיים. למרות הכל המשיכה גרוס לחיות ב"עיוורון" כדבריה, ולא חשדה לרגע שהרב הנערץ לא יחזיר לה את ההלוואה.לפני חמש שנים, כפי שנטען בתביעה, התגרש הרב מאשתו וגרוס בחרה לצדד בעמדתה של האישה. "הוא ראה בזה בגידה וכינה אותי בפני מאמיניו 'רשעה' ו'טיפשה', מה שגרם לי להתפכח מהר יותר מהשפעתו ולהבין שמדובר באדם ככל האדם, ולא כזה המורם מעם", טוענת גרוס.

לטענתה, לאורך כל השנים המשיכה להתעניין בהלוואה שנתנה לרב, אך רק לפני שלוש שנים הבינה כי לא ישיב לה את כספה. על פי ההסכם שחתמה עמו, החזר ההלוואה אמור היה להיעשות לאחר שמשכנתה תילקח על הבית, אולם לטענתה ההסכם לא כובד.

טרם הוגש כתב הגנה.