שוב נטישת כלב בשערי עמותת 'צער בעלי חיים' ברחובות. אלא שהפעם, תועד המעשה על ידי אחד העובדים במקום, והופץ לציבור הרחב ברשת החברתית, למען יראו וייראו.

שמר על הכלב של חברו ונקרא לחקירה
הצטרפו ל"ידיעות השפלה" בפייסבוק

"השעה הייתה 11-10 בבוקר", מספר יפתח אלגוז זקס, עובד 'צער בעלי חיים' ברחובות. "פתאום אני שומע רעש חזק מבחוץ. אני מסתכל ורואה כלבה זרוקה על הרצפה וראש של בן אדם מאחורי השער."קפצתי החוצה, הבהלתי אותו והוא נפל משולחן זכוכית שטיפס עליו כדי להגיע מעל השער. הוא צעק עליי שהבהלתי אותו, אבל שכח שאת הכלבה הקטנטונת הוא זרק באוויר מעל שער שהגובה שלו יותר משני מטרים".

אלגוז לא ויתר, פתח את השער ורץ אליו עם הכלבה, כשהוא מסביר לו שהמקום בתפוסה מלאה. "הלכתי רגע אחורה כדי לכתוב את מספר לוחית הרישוי שלו", הוא מספר. "אבל אז אני ראיתי שהוא הלך לצד אחר וקשר את הכלבה לעמוד. התעצבנתי והתחלתי לצלם הכל. הוא ראה אותי מצלם והתחיל לברוח, משאיר את הכלבה מאחור. הכל מצולם בסרט".את הסרטון ובו תמונתו של האדם, העלה אלגוז עוד באותו יום לרשת החברתית. הוא מקווה שהסרטון יופץ לכמה שיותר אנשים, כדי שכולם יראו ואולי ילמדו קצת לנהוג בחמלה.

יצוין, כי תיקון לחוק צער בעלי חיים משנת 2005 קובע כי נטישת בעל חיים הינה אסורה ומהווה עבירה על החוק, כאשר העונש המירבי עומד על שנת מאסר אחת בפועל. הסיבה לאיסור נובעת מכך שנטישת בעל חיים עלולה לחשוף אותו לסבל קשה ואף למוות איטי.

באשר לגורלה של הכלבה שנזרקה, מעדכן אלגוז: "את הכלבה זיהינו בעזרת השבב והתברר שהיא שייכת לאחיו של אותו אדם, כך שלא יכולתי להגיש נגדו תלונה רשמית במשטרה על נטישה. החזרנו את הכלבה לבעליה, אז יש לזה סוף טוב מסוים. היא לא נשארה בכלבייה ואני בקשר עם הבעלים כדי לדאוג ולוודא שאם תימסר, זה ייעשה בצורה ראויה ומכובדת. למרות זאת אני מקווה שהסרטון יזכה לתפוצה רחבה ככל האפשר, וכמה שיותר אנשים יראו ויוקיעו את התופעה המכוערת הזאת".

מסתבר שכאשר אלגוז מגדיר את הנושא כתופעה, הוא מתכוון לתופעה של ממש. "לפחות פעמיים בשבוע אני מגיע ויש כלבים קשורים לשער", הוא מספר. "אני יוצא באמצע היום לזרוק זבל ויש כלב קשור לעמוד. יש מקרים שמצלצלים בפעמון, אני פותח, נותנים לי כלב, אומרים 'קח' והולכים. אם אני מנסה להגיד שאין מקום, פשוט קושרים את הכלב מול העיניים שלי לעמוד והולכים. קרה שהגעתי בבוקר וחיכתה פה קופסה עם גורים שהיו עוד רטובים מההמלטה, הבעלים פשוט השאירו אותם למות. לצערי, יש הרבה טוב לב בעולם אבל לא על שתי רגליים".