קולות אחרים: "אצלנו מתמקדים בהאדרת נשים ולא בהדרת נשים" - את הדברים הללו השמיע השבוע שליח התורה של הרבי מלובביטש לנס ציונה, הרב מנחם מענדל פלדמן.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

הרב פלדמן הוא נכון להיום האיש שמוסר יותר מכל אחד שיעורי תורה בעיר - הן לגברים והן לנשים, בבית חב"ד בעיר, בבית הכנסת הפרוגרסיבי ובקתדרה העממית בשיתוף עם עיריית נס ציונה – והשפעתו על ציבור לומדי התורה היא גדולה.

הרב פלדמן: "אפשר יהיה לשמוע בהרחבה על נושא ההתייחסות ההוגנת והמתאימה בהיבט המקראי בקורס בן שישה מפגשים שנעביר בחודש הבא, במסגרת מכון רוהר ללימודי יהדות, בקתדרה העממית בס ציונה. מסגרת ההכשרה האקדמית הזאת, שמתאימה במידה שווה לנשים, לגברים, לאנשים ששומרים תורה מצוות ולכאלה שאינם שומרים תורה ומצוות, היא פופולרית מאוד ברחבי העולם ופעילים בה מאות אלפי תלמידים.

"הקורס הנוכחי, 'הדרך לחיים של משמעות', פותח על ידי הרב ד"ר סימון ג'ייקובסון, שלטענתו פיצח את הנוסחה שמאפשרת לקיים מערכת יחסים איכותית בבית, בבודה ובשגרת היומיום".

ואיך זה מתקשר לנושא היחס לנשים?
"אחד מעקרונות השיטה מדגיש את הפסוק "וַיִּבְרָא אֱלקִים אֶת הָאָדָם בְּצַלְמוֹ, בְּצֶלֶם אֱלקִים בָּרָא אתוֹ, זָכָר וּנְקֵבָה", שבו ניכרת העובדה הפשוטה שעפ"י התפיסה המקראית דווקא אם קיימת התייחסות הוגנת ומתאימה לזכר ונקבה אפשר לזהות באדם את צלם האלוקים. הקורס ינסה להציג תזה מרתקת כלפי מושגים: כזוגיותו , עבודה, בית, כאב ואבל, ואמונה בראייה התורנית".