הולכים על מיחזור: כ-2000 פחים כחולים למיחזור נייר מוצבים בימים אלו בבתים משותפים ברחובות. לראשונה השנה נערך פיילוט במספר שכונות בעיר ולאחר הצלחתו הוחלט על הרחבת השירות לכל העיר. על הפחים הוצבה מדבקה המציינת כי הם מיועדים להשלכת פסולת נייר וכן מחולקים דפי מידע בנושא לדיירים, על מנת להגביר את השימוש ולהעלות את המודעות לחשיבות המיחזור.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

ברחובות מוצבים כיום כ-800 מתקני מיחזור, ביניהם מתקני איסוף נייר ועיתון, בקבוקי פלסטיק, קרטונים ועוד. לראשונה נכנסים מתקני המיחזור אל תוך הבניינים עצמם וזאת לאחר שבבתים פרטיים כבר הוצבו כ-150 קומפוסטרים להפרדת פסולת רטובה ויבשה.

על פי נתוני איגוד ערים לאיכות הסביבה בשנת 2009 עמדה כמות הפסולת למיחזור בעיר על 11.3 אחוז מסך הפסולת. כל תושב בעיר על פי הנתונים מייצר כ- 0.6 טון פסולת וממחזר מתוכה 74 ק"ג.

ראש העירייה רחמים מלול: "כיום אנו פועלים להגדלת פסולת למיחזור והפחתת הפסולת הביתית, שמהווה כ-70 אחוז מסך הרכב הפסולת בעיר. אני קורא לתושבים לשתף פעולה ולהקפיד להפריד את הפסולת כבר במועד השלכתה. בנוסף יש לשים לב שהפחים מיועדים למוצרי נייר בלבד ואין לעשות בהם שימוש אחר.

"בהזדמנות זאת אני מזכיר לבעלי הבתים הפרטיים כי ניתן לרכוש קומפוסטרים להפרדת פסולת יבשה ורטובה במחיר מסובסד דרך העירייה". מלול, אגב, רכש אחד לביתו כדוגמא אישית לתושבים ובעירייה ממשיכים לעודד את השימוש במתקן".