תאומות בראש אחד: לודמילה קוקרצ'וק (30) תרמה שיער עבור פאה שתוכן לאחותה התאומה, מרינה אנטרוליגטור, שחלתה בסרטן. לצורך כך, הגיעו האחיות בבוקר יום חמישי שעבר למספרת הפאות של המעצב אלי בן זיקרי בבית החולים קפלן ברחובות.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

מרינה חלתה בלימפומה לפני כחודש וחצי ומיד לאחר מכן החלה טיפולים כימותרפיים כדי להילחם במחלה. שתי האחיות הן אימהות לילדים קטנים, והן מספרות שכבר מילדותן חשו את הכאב האחת של השנייה ובייחוד כשאחת מהן הייתה חולה. "כשנודע לי שחליתי קיבלתי את הבשורה בשלוות נפש", מספרת מרינה. "יש לי משפחה תומכת וחברים טובים שתומכים בי, וכמובן צוות רופאים מקצועי במכון ההמטולוגי בקפלן. אחותי התאומה היא חלק בלתי נפרד מהיכולת הנפשית והפיסית שלי להתמודד עם הסרטן ולהתגבר עליו".

לודמילה מספרת כי "לאורך החיים דווקא מרינה הזינה אותי ותמכה בי רבות, ועכשיו התהפכו היוצרות ואני תומכת בה באהבה גדולה". לודמילה אף קיצרה את שיערה הארוך כדי להזדהות עם מאבקה של מרינה עם נשירת השיער בעקבות הטיפול הכימותרפי. "היה לי שיער ארוך מאוד, אבל בעקבות הכימותרפיה ונשירת השיער של מרינה החלטתי לקצר אותו. רק היום כשהגענו לאלי בן זיקרי, נאמר לנו כי יש מחסור בשיער טבעי לפאות ולכן החלטתי לקצץ עוד קצת למטרה כל כך חשובה. אלי אמר שישתדל להוסיף משיערי לפאה החדשה שיפיק לאחותי".

לסיכום, ביקשה מרינה לאחל לכל מי שקיבל את הבשורה על מחלת הסרטן שימשיך לחייך ולהיאבק כדי לנצח את המחלה ולהמשיך לחיות. "האושר והאופטימיות תורמים לתהליך הריפוי, ואני זכיתי באחות תאומה תומכת ודואגת, וגם למשפחה חזקה ואוהבת. זה המון בשבילי", היא מסכמת.

"מאז פתיחת המספרה בבית חולים 'קפלן' מגיעות חולות רבות מכל האיזור על מנת לקבל את שירות המספרה, פאה לכל אישה", אומר בן זיקרי. "שירותי המספרה כוללים התאמה וקבלת פאה, חפיפתה, לעשות לה פן, אחזקתה השוטפת וכן ליווי ואוזן קשבת על ידי צוות המספרה והכל ללא תשלום כלל ועם טונות של אהבה".

פרופ' יעקב יהב, מנהל בית חולים "קפלן", הוסיף כי המספרה הוקמה מתוך חשיבה על רווחתם של חולי וחולות סרטן בסמוך למכונים האונקולוגיים וההמטולוגיים. "פרויקט החיים של האיש היקר אלי בן זיקרי תורם לשיפור הדימוי וההרגשה של החולות במהלך הטיפול, וזה חשוב ביותר עבור הצוות הרפואי", הוא מסכם.