שב למרכז העיניינים: ספרו של שוקי פורר, ראש עיריית רחובות לשעבר, יוצא בשבוע הבא לאור. בספר מגולל פורר את הנסיבות שמנקודת מבטו הובילו להדחתו מתפקידו, לאחר שנבחר בפעם השלישית לראשות העירייה.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

בספר מגולל פורר את סיפורו ולא חוסך בתיאורים מפורטים, את הרגע שבו נבחר בפעם השלישית לראשות העיר, ואת הכאב הגדול שמלווה אותו לאחר שנקלע למסכת משפטית סבוכה שקטעה את מסלול חייו הציבוריים. הוא מספר את הסיפור שמאחורי אות הקלון שהוטל עליו, וחוזר אחורה בזמן אל הילדות בבית הוריו, אל אביו ואימו, וזאת באמצעות מכתבים שהוא כותב לאביו שנפטר לפני כשבע שנים בגיל 99.

הוא לא מהסס להזכיר בספרו אנשים שלדעתו עשו עימו עוול הן ברמה הציבורית, פוליטית ותקשורתית וכמובן המשפטית, "אני אדם מאמין והאירועים שקרו בחיי לא בכדי קרו...אבל אינני אדם פאסיבי, ואין ביכולתי להשלים עם העוולה ללא תגובה. אני מודה, הקול בספר הזה הוא קול זעקה, שנולד בכאב ובזעם על עוול.נשפטתי בלי שניתנה לי הזכות להסביר כראוי מה שקרה. ויתרה מכך המרחק בין חומרת העונש לחומרת המעשה הוא עצום ובלתי סביר".

בספר מתאר פורר את המקום ממנו בא: "הייתי ראש העיר של רחובות עבורי זו היתה ועודנה שליחות וייעוד ומהות. ודווקא לי זה קרה. בית המשפט הדיח אותי מתפקידי אחרי שרוב מכריע מתושבי העיר בחרו בי בפעם השלישית. מעשי שלי שתכליתם תמיד היתה טובת העיר ותושביה...דווקא הם קיבלו מבית המשפט את הכינוי הנתעב קלון".

פורר כותב לאביו המנוח ומספר על שארע ומודה לאלוהים שנחסך ממנו הצורך לחוות אותם על בשרו, "קשה לי מאוד עם הדרך, עם העונש הלא מידתי, ועם דבר הקלון המביש. כל זה קרה דווקא לי, שחונך על ידך ליושר...זה לא נותן לי מנוח".

הספר ייצא לאור בהוצאת ידיעות ספרים – ספרי חמד, בשבוע הבא. בערב ההשקה לספר שיתקיים ב־8 בספטמבר יישאו דברים השופט בדימוס הרן פיינשטיין, רחמים מלול ומוטי זיסר.