הוונדליזם חוגג, הילדים סובלים: חבר'ה צעירים משועממים אוהבים את הגן העירוני דוד בן ישי הממוקם בשכונת קריית־משה, ברחובות. גם את המעון הנמצא בקרבתו ברחוב יום הכיפורים הם אוהבים מאוד. אחרת איך אפשר להסביר את הביקורים התכופים שלהם בגן ובמעון, כמו את הוונדליזם שהם מבצעים במקום.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

רק בשבוע שעבר הגישה הנהלת הגן והמעון בפעם המי יודע כמה, תלונה במשטרה על כך שצעירים הבעירו מדורה בחצר, שברו בקבוקי וודקה וניפצו את כל החלונות של הגן, תוך זריקת אבנים.

מנהלת הגנים, מיכל כהן: "לפני שנתיים שרפו לנו את הגן בל"ג בעומר. השנה 'רק' ניפצו חלונות, שברו בקבוקים ועשו פיקניק בחצר. כל כמה ימים אנחנו משקמים את החורבות שהם משאירים לנו. השבוע צובעים את כל המעון כי עשו שם גרפיטי על כל הקירות. ממש חבל שזה מה שעושים לנו".

הגן שייך לעירייה בקטגוריה של גן מוכר שאיננו רשמי. הנהלת הגן חרדית, אבל אוכלוסיית הילדים מעורבת - דתיים וחילונים. זהו גן עם שלוש כיתות בגילאים שלוש, ארבע וחמש. המעון ממוקם סמוך לגן. גם במעון וגם בגן, הגננות אינן יודעות איך הן ימצאו את הגן בבוקר.

גננת: "לצערנו עבריינים פורצים לגן, עושים פיקניקים במקום וכל יום אנחנו מנקים את הנזקים בחצר: שיירי נרגילה, מנגלים שעשו שם על האש, סיגריות, 'באנגים' ואפילו את הכיסוי לארגז החול שאנחנו שמים כדי למנוע מבעלי חיים להיכנס לשם הם העלימו. גם את הסככה השחיתו. אין לי מלים".

גננת במעון מספרת שהם בקשר קבוע עם המשטרה והשוטר הקהילתי. הגננות לא לוקחות יותר סיכונים והן מחביאות את הצעצועים והמתקנים של החצר בתוך ארון מחסן ונועלות את הדלתות. יש להן עובדת מיוחדת שתפקידה, בין היתר, לנקות את הבלגן שמשאירים המבקרים בלילה שלפני.

מהעירייה נמסר בתגובה: "אנו פועלים ככל הניתן ומבצעים סיורים יזומים של השיטור העירוני, כולל שיטור משולב, למניעת המקרים ולתפיסת חשודים. באזור נעצרו בעבר חשודים ובוצעו תיחקורים ואנו נמשיך להגיב מיידית לקריאות על ונדליזם המתקבלות במוקד העירוני".