הקרב על הארנונה: כבר שנים רבות שהמועצה המקומית גבעת־ברנר נהנית מכספי הארנונה של בסיס תל־נוף שבאזור, את הכספים הללו היא מקבלת משום שהוגדרה לפני שנים כיישוב קליטת עולים אשר הקנה לה הטבות שונות. ועכשיו, הישובים הסמוכים, מזכרת־בתיה וקריית־עקרון, דורשות נתח מאותם פיצויים.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

כספי הפיצויים שניתנים לגבעת ברנר ניתנים לה בגין הפרעות הרעש מהבסיס. את המהלך האחרון יזמה מזכרת־בתיה ולאחרונה ראש המועצה של קריית־עקרון, אריק חדד, ביקש גם הוא מנציגי משרד הפנים של הוועדה לחקר הגבולות, להכליל את קריית עקרון כזכאית לקבל נתח מכספי הארנונה.

מדובר כאן בסכומים גדולים שנאמדים במיליוני שקלים, לכל אחת מהמועצות יש אינטרס משלה לקבל נתח גדול עד כמה שניתן מאותם כספים, וזה אומר, כמובן, לקבל נתח על חשבון השכנות.

בקרבת שדות התעופה מסלול הטיסה הוא נמוך והמטוסים עוברים מעל בתי מגורים ומקרינים רעש רב בפנים הבית ומחוצה לו.

דוברת מזכרת־בתיה טוענת כי מדובר בסיפור עתיק. "אנחנו יזמנו את המהלך, שמזכרת־בתיה תקבל גם היא ארנונה מתל־נוף בגין אותן סיבות שגבעת ברנר מקבלים".

בסופו של דבר מדובר באזור שלם שסובל מרעש המטוסים של תל נוף והם זכאים כולם ליהנות מאותם כספי ארנונה, אך המלחמה על חלוקת הכספים כנראה תהפוך למורכבת קצת יותר כאשר יתחילו לדבר מי מקבל איזה נתח ומי סובל יותר מרעש המטוסים.

תגובת ראש המועצה גבעת־ברנר, מיקי עופר: "אני לא יודע על המהלך הזה, בוועדה שחקרה את הגבולות אריק חדד וקריית־עקרון קיבלו נתח גדול מאזור התעשייה, כנראה התיאבון שם גדל".

אריק חדד מסר בתגובה: "אני בדעה שאם מישהו צריך לקבל ארנונה מתל־נוף, אלה התושבים שסובלים, אני מאמין שנזכה בוועדה ובנתח גדול מהארנונה. אנחנו קיבלנו את חלקנו באזור התעשייה בזכות ולא בחסד. אין פה עניין של תיאבון, אלא של חלוקה שווה של נכסי המדינה".

אביגיל קדם