מבוכה בחופשה: לנופש הזה חיכו עובדות מחלקת החינוך בעיריית רחובות במשך זמן רב. השנה יצאו כ־350 נשים למלון מפנק בכרתים, יוון.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

"זו הייתה חוויה נפלאה. גרנו בסוויטות, בכל חדר בריכת שחייה, יצאנו לטיולים ב'חניה' העיר העתיקה, וגם בבירת האי הרקליון", סיפרה אחת הנופשות. הן הפליגו בספינה, בילו בטברנות יווניות ובאופן כללי נהנו עד השמים. אלא שביום האחרון, כל תחושת האופוריה התפוגגה לה כשהיוונים עיכבו את האוטובוס הישראלי, בגלל, תאמינו או לא, מלחיות ומסכרות (כלים לסוכר) שלטענת היוונים נגנבו.

עובדות מחלקת החינוך מטיילות בכרתים. התחיל בכייף, הסתיים רע

אפילו בחברת הנסיעות הישראלית הרימו גבה נוכח הסיפור המוזר: גדי יולוס, מנכ"ל חברת הנסיעות אנפה־מונה טורס סיפר: "הייתי עם הקבוצה הזאת ביוון. הסיפור הזה מוזר והזוי. שלושים שנה אני עובד בתיירות, הייתי עם מאות קבוצות ודבר כזה לא קרה לנו מעולם". לדבריו, בבית המלון סירבו לשחרר את הקבוצה ודרשו תשלום כופר.

מדי שנה מארגן ועד עובדי עיריית רחובות חופשה לרגל יום האישה באפריל. השנה הוחלט לראשונה על טיסה מחוץ לגבולות המדינה – חופשה במלון בכרתים על בסיס חצי פנסיון. "הכל היה מקסים, חבל שזה נגמר בצורה מעליבה שכזאת", מספר העובדת.

"חשבתי שהם מתלוצצים"
בערב האחרון לשהותם במלון בזמן ארוחת הערב, מספר עמרם, ניגש אליו פקיד הקבלה והודיע שבבית מלון חסרות מלחיות ומסכרות, ולכן הם צריכים לשלם 800 יורו. "אמרתי לו שלא נראה לי שהנשים האיכותיות בקבוצה גנבו מלחיות, הייתי בטוח שהם מתלוצצים. שאלתי אם גנבו מגבות, או עשו משהו אחר? הצעתי לו 'בוא ניסע לכלבו ואקנה לך אלף מלחיות'", משחזר עמרם.

"בארוחת הבוקר המנהל הגיע אליי שוב ואמר לי שחסרות מלחיות ומתקנים לסוכר ושאני צריך לשלם 1,200 יורו. אמרתי לו 'אתמול ביקשתם 800, היום 1,200?'. ביקשתי ממנו שיעשה חיפוש בחדרים עם אנשי הוועד ביחד עם עובדי המלון.

הקב"ט של המלון דיווח שלא נמצאו שום מלחיות בחדרים. הם אמרו לי שגם אם לא ימצאו מלחיות, נשלם. לא הסכמתי וביקשתי שיזמינו משטרה, כי אני רוצה לדעת את האמת אם מישהו מהקבוצה שלי לקח משהו. שאלתי אותם למה אתם לא בודקים את האירופים, למה לא את כל הקבוצות שבמלון, למה רק את הישראלים? אם תמצא מלחיה אחת בחיפוש אצלנו, אמרתי לו, אתן לך 2,000 יורו. מה נעשה במלחיות כאלה עלובות?".

לאחר ויכוחים עם מנהל בית המלון, טוענת הקבוצה הישראלית, עובדי האבטחה נעלו את האוטובוסים ולא נתנו לקבוצה לצאת מבית המלון עד שלא ישלמו כופר של 400 יורו.

גדי יולוס, מנכ"ל אנפה־מונה טורס, שנכח במקום: "אמרתי להם אם אתם מאשימים מישהו בגניבה, מטילים בו דופי, זה צריך להיות עם הוכחות. מטילים עלינו כתם סתם באוויר. אמרנו להם שיבדקו את המזוודות. לא מעכבים קבוצה בגלל דבר כזה".

מ"השטיח המעופף" נמסר כי קיימות מספר גירסאות, לפיכך הנושא נמצא עדיין בבדיקה אל מול בית המלון ויתר הגורמים המעורבים בדבר.

ביום שני בערב יצרנו קשר עם המלון וביקשנו לשלוח מייל או פקס למנהל בכדי לקבל תגובה. שוחחנו עם אייש, שהתברר כי הוא מנהל המלון, ביקש לשלוח מייל עם הפרטים – וכך פעלנו.

נכון לעכשיו לא נתקבלה תגובה מבית המלון.

הכתבה המלאה מתפרסמת בסוף השבוע ב"ידיעות רחובות"