הצלם השכן: ערן לוי בן ה-22 ממזכרת בתיה מציג בימים אלו תערוכת צילומים מרתקת. התערוכה - "נוף שכן" - הינה תערוכת צילומים המספקת הצצה נדירה לבסיס תל נוף.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

כתושב מזכרת בתיה ששומע כל היום את רעש המטוסים מעל, תמיד עניין אותו מה יש מעבר לגדר הבסיס הצמוד. כשהתגייס ושירת כצלם בבסיס נחשף לעולם חשוב, מרתק ומאוד פוטוגני.


תיעוד התזת מים על טייס שנחת מטיסת הבכורה שלו על מטוס הF-15

לוי: "בתערוכה אני מנסה לפתוח את שערי הבסיס לתושבי האיזור ובכלל ולהביא תמונה של הבסיס בכללותו - לא רק הטייסים והמטוסים אלא גם הטכנאים, המטבח, מש"קיות החינוך ועוד. שלא רק נתלונן על הרעש אלא גם נבין מה עומד מאחוריו".

השירות כצלם הוא שירות מאוד מעניין וחוויתי ודרכו אתה מגלה דרך העדשה את כל יחידות ואנשי הבסיס. לכן לאחר השחרור היה לי חשוב ליצור תערוכה ש"תציץ" לשכנים, שאנשים לא רק יתלוננו על הרעש אלא גם יבינו ויראו למה הוא כל כך חשוב ומה עומד מאחוריו.


קציני המכללה לביטחון לאומי בביקורם בבסיס מתרשמים מכלי הטיס

"בתערוכה רציתי להעביר תמונה של הבסיס על כללותו, לא רק כלי הטיס והטייסים אלא גם הטכנאים, מש"קיות החינוך, המטבח וכו' שיחד יוצרים את התמונה הכוללת.
רוב ההתעסקות שלי היא בצילום אופנה, פורטרטים וכו' וכאן יצא לי להתעסק בצילום תיעודי, דבר שגיליתי שגם מושך אותי מאוד, בעיקר צילום צבאי".

שמעתי מסבתא שלי איך הבריטים היו פותחים להם בתור ילדים את שערי הבסיס כדי שישחקו עם מטוס וריגש אותי מאוד שהיא אמרה ש-70 שנה אחרי אני שוב "פותח" את שערי הבסיס ונותן לה הצצה למתרחש.

לפתיחת התערוכה הגיע גם תא"ל ע' מפקד הבסיס שאמר: "יש כאן שני מעגלים שנפגשים. המעגל הראשון של ערן שהביא במהלך השירות שלו את כשרונו לידי ביטוי והמעגל השני, הקשר של הבסיס אל הסביבה שלו. כל מה שאנחנו עושים כאן זה בשבילכם. חיל-האוויר הוא למען העם היהודי. התפקיד שלנו זה לדאוג לבטחונכם ואנחנו עושים זאת 24 שעות ביממה שבעה ימים בשבוע. הקשר שלנו אתכם חשוב לנו ואני חש שיש לנו שיתוף פעולה מצוין".

התערוכה תהיה פתוחה בכל שבת בין השעות 10:30-13:30 ותינעל ב-26.4