עוברים דירה: קצין העיר רחובות משרת את תושבי רחובות והסביבה ופעל עד היום ברחוב סמילנסקי 12 , כאשר משרד הביטחון (קצין העיר) היה שוכר במקום במעמד דייר מוגן. בדצמבר 2006 נרכש בניין קצין העיר המיתולוגי על ידי יזם פרטי, אשר תכנן להקים בניין משותף במקום ובהחלטה מישיבת בניין ערים מתאריך 21/5/07 הוחלט להמליץ בפני הוועדה המחוזית להפקיד את התכנית, אך זאת בתנאי שתבוצע חתימה על הסכם לשיכון קצין העיר במקום חלופי בתחומי העיר רחובות.

לאחר שהיזם ומשרד הביטחון לא הצליחו להגיע להסכם פשרה בגין העברת המשרדים למיקום חלופי, הגיעו הדברים לפתחו של ראש העיריה, רחמים מלול, אשר החליט להתערב על מנת להשאיר קצין העיר ברחובות והחל בהליכי גישור להשגת פשרה בין הצדדים. "רחובות המשמשת כיום עיר נפה רואה במעמדה זה כשרות ראשון במעלה עבור תושבי רחובות וראיתי איך אפשר לקחת את המצב ולמנף אותו לטובת העיר.

המבנה המיושן שבו שכנו משרדי קצין העיר לא תרם לחזות העיר וגם לא למקבלי השירות של קצין העיר. עם כל המגבלות והמורכבות של הסיטואציה שנוצרה, בכל הליך אפשר למצוא את היתרונות כך שכל הצדדים יהיו מרוצים ומעל לכל תושבי העיר, אשר יקבלו שירותים בתנאים הולמים ובנייה מודרנית במקום המבנה הישן", אמר מלול.

לאחר כארבעה חודשים של פגישות, בוצע הסכם הפשרה והוא יוצא אל הפועל. מהנדס העיר, ישראל בן ישראל מסר: "קצין העיר שכן במשרדים החל משנות השמונים במבנה שיועד למגורים. הוועדה אישרה הקמת בניין משותף, המשתלב חזותית ברחוב סמילנסקי, מאחר ומצאה כי טובת העיר היא להותיר את משרד קצין העיר ברחובות, ולמצוא מקום חלופי וראוי שייתן את השרות החשוב לחיילים תושבי רחובות ולבני משפחותיהם". המשרדים החדשים של קצין העיר מוקמו במרכז העיר במבנה משרדים ברחוב בנימין 4, וישתרעו על פני שטח של כ-400 מ"ר.

רב סרן ענבל קפלן, קצינת העיר המרחבית, צופה כי המשרדים החדשים יעניקו שירותי מיטבי ואיכותי לקהל הרחב, בנגישות משופרת ובמיקום נח ומרכזי. המשרדים יעברו שיפוץ על ידי צה"ל וצפויים להיפתח במהלך חודש ינואר. רב סרן קפלן: "קצין העיר רחובות משרת פלח אוכלוסייה רחב, עם אחוז משרתים גבוה ועשרות ישובים והוא אחראי לניהול השוטף של כל קציני העיר במרחב, המתנהל גם הוא מרחובות. הפעולות הרבות והמורכבות יבוצע כעת תוך מתן שירותי מיטבי ומענה לחיילים ובני משפחותיהם בתחום הפרט ובעת הצורך טיפול באירועי נפגעים ובאופן שוטף הערכות מיטבית לשעת חירום".

משרדי קצין העיר רחובות צפויים להיפתח במהלך חודש ינואר 2011 ברחוב בנימין 4, קומה 3 . עד למועד המעבר ניתן לקבל שירות במשרדי קצין עיר כדלקמן: קצין העיר ת"א, רחוב זלמן שניאור 14, טלפון: 03-6794300, קצין העיר ב"ש, רחוב גרשון 49, טלפון: 08-9903137, קצין העיר ירושלים, רחוב הלל 27, טלפון: 02-5697004.