אחרי החג: ועד ההורים הודיע השבוע על כוונתו להשבית את הלימודים ליום אחד בשבוע הבא (12.12). יו"ר ועד ההורים, קרן שגב: "בשביתה זו אנו מוחים על התנהלות משרד החינוך והסתדרות המורים בפתרון הבעיה שנוצרה בשנה האחרונה, שפוגעת בתהליך התקין ובתפקוד הנורמטיבי של בית הספר".

המשבר בבית הספר נמשך מזה מספר חודשים ובמרכזו עומדות מחלוקות חריפות בין הנהלת בית הספר לבין צוות המורים. בוועד ההורים החליטו השבוע להכריז על מהלך חריג - שביתת אזהרה, זאת לאחר שלא קיבלו, לדבריהם, מענה הולם לפניותיהם בדבר פתרון המחלוקת שבגללה לטענתם נפגעים התלמידים.

"הילדים חשים במתח ובחוסר השליטה של הצוות החינוכי וזה גורם למספר התקריות האלימות לעלות", הסבירה שגב. "תחושת ההורים היא שישנה ירידה ברמת ההוראה, וכי הם צריכים ללמד יותר את הילדים בבית. התחושה שמועברת להורים על ידי הילדים היא שהצוות עצבני יותר. הילדים מצידם מספרים כי בעקבות האווירה מותר לעשות ולהגיד הכול. כיום בית הספר מתפקד בעיני ההורים כבייביסיטר ולא כמוסד חינוכי-ערכי כפי שהוא אמור להיות. באופן כללי, האווירה בבית הספר, שבו אנו רוצים לשמוע את צחוקם של ילדינו, היא עכורה".

שגב הוסיפה כי "במקום כזה לא יכולים להתקיים לימודים סדירים ותקינים ולכן זהו הרגע שבו עלינו כהורים לקחת אחריות על עתיד ילדינו, כאשר הדרגים הגבוהים ביותר אליהם פנינו במשרד החינוך אינם מציעים פתרונות לשיפור המצב ולפתרון הבעיה. אנו כהורים ניסינו את כל הדרכים האפשריות: פנינו למשרד החינוך וללשכת השר וכלום לא קרה. לילדינו כמו לכל ילד מגיעה סביבת לימודים פורה, יצירתית ומלווה בחדוות עשייה, אך לצערנו בבית הספר שלנו זה לא קורה".

במועצת קריית עקרון אמרו כי ראש המועצה אריק חדד פנה במכתב למנהלת מחוז מרכז במשרד, סולי נתן, ובו ביקש את התערבותה בפתרון המשבר. עוד ציין חדד כי: "לא יעלה על הדעת שהישגים לימודיים - פרי של שנים רבות ירדו לטמיון. מדובר בבית ספר אשר היה עתיר הישגים, הן בתחום הלימודי והן ביצירת אווירה חינוכית ונטולת אלימות. ההידרדרות הניכרת השנה מחייבת התערבות מיידית".

חדד פנה גם ליו"ר הסתדרות המורים במרחב רחובות, גבי שמעון, במטרה להקים מנגנון הידברות עם מנהלת בית הספר וצוות המורים. לדבריו, "היתה היענות לבקשה והוקם צוות אשר יקיים דיאלוג כדי להסדיר את המחלוקות ולאפשר את חזרת בית הספר למסלול חינוכי ולימודי הולם, לרווחת כלל התלמידים".

דובר מחוז מרכז במשרד החינוך, אבי הראל, מסר בתגובה כי "הגורמים המקצועיים במשרד מלווים את בית הספר כל העת, זאת על מנת שהעשייה הפדגוגית והחינוכית תיעשה כסדרה".