הפגנות ללא הפסקה: כ־150 תושבי רחובות הפגינו מול בניין העירייה במחאה על הקמת המקווה ברחוב שדרות ח"ן והכוונה להקים בית כנסת בשכונת מקוב. התושבים מחו, בין היתר, גם על העלאת הארנונה בשנת המיסים החדשה.

יו"ר ועד הפעולה של שכונת שדרות חן והסביבה, אורי בן צבי: "המאבק שלנו ממחיש לנבחרים שחלק לא מבוטל מהציבור בעיר לא איתם". ההפגנה נערכה ביום חמישי שעבר במקביל לישיבת המועצה ונמשכה כשעה. המפגינים נשאו שלטים שכותרתם: 'רוצים דו קיום, ההתחרדות מהווה איום', וכן: 'אנחנו חרדים מרחובות מתחרדת'.

בן צבי הסביר כי התושבים מוחים על כך ש"העירייה מקבלת החלטות שמשנות את הנוף העירוני מתוך חוסר התחשבות בוטה בתושבים. זה בא לידי ביטוי בהקמת שני מקוואות לנשים ולגברים בשדרות חן, שזו שכונה חילונית, וזה בניגוד לרצון התושבים. כמו כן, בהחלטה לעקור חורשה בשכונת מקוב ולהקים שם בית כנסת".

לדבריו, ההישג לא נמדד בהפגנה אחת. "אנחנו מנהלים מאבק זה שנה ועורכים הפגנות בניסיון להמחיש לנציגי הציבור, שחלק לא מבוטל מהציבור ברחובות לא איתם, הוא לא מקבל את צורת הניהול ויוצא לכיכר למחות. האפקט הוא ברצף של ההפגנות". הוא העריך כי יתקיימו הפגנות נוספות. "בכל פעם שתהיה ישיבת מועצת העיר - נפגין".

"צר לנו שהנהלת העיר התעלמה מרצון התושבים, המשיכה את ישיבת מועצת העיר תוך כדי התעלמות מוחלטת ממאות התושבים שהביעו את מחאתם. נמשיך את ההתנגדות שלנו לגזירות חדשות אלו בכל דרך חוקית עד להסרתן".

מהעירייה נמסר כי ישיבת מועצת העיר שודרה על גבי מסך בחוץ כדי לשמור על עיקרון הפומביות ועל הסדר בו בזמן. באשר להקצאות קרקע לבניית בית הכנסת בשכונת מקוב נמסר כי "הקצאת הקרקע נידונה בהליכים משפטיים, ב־21.12.09 דחה בית המשפט לעניינים מינהלים בת"א בקשה למתן צו ביניים שלא לקבל החלטה בהקצאה המדוברת.

"ב-27.1.2010 נמחקה העתירה המינהלית בגין הקצאת הקרקע המדוברת". באשר לבניית המקווה בשדרות חן, נמסר כי "הקצאת הקרקע תידון במסגרת הליכים משפטיים שמתנהלים".

הכתבה המלאה תפרסמת בסוף השבוע ב"ידיעות רחובות".