השתלה מוצלחת: בזכות ניתוח להחלפת מפרק ירך שנעשה בבית חולים קפלן, יצליח רון חיימוביץ' לשפוט באליפות ישראל הקרובה בטקוואנדו. היעד הבא: לשמש כשופט באולימפיאדה שתתקיים בלונדון ב-2012.

חיימוביץ', בן 51, תושב גדרה, שופט בינלאומי בטקוואנדו ואביו של האלוף האולימפי לנוער בטקוואנדו, גיל חיימוביץ', עבר השבוע ניתוח מורכב להחלפת מפרק ירך רגל שמאל עם שתלים חדשניים. מזה 15 שנה סבל חיימוביץ' מפירוק של הסחוס ברגל שמאל, שגרם לו לכאבים יומיומיים בראש פרק הירך.

"עשיתי שיעורי בית בנוגע לבעיה זו וקיבלתי המלצות חמות על רפואת הספורט האורטופדי ב'קפלן', לכן הגעתי לכאן בביטחון מלא לניתוח להחלפת מפרק הירך", הוא סיפר. "מהלך הניתוח היה מצוין ואפילו הייתי ער לכל אורכו. קיבלתי טיפול מדהים מהרופאים, כולל הסבר מפורט. כרגע אני מרגיש מצוין ואחרי הליכה של קילומטר".

רופא ומנתח במחלקה האורטופדית, ד"ר מרדכי קרושינסקי, שהיה בצוות המנתחים של חיימוביץ', הסביר כי בדיקה מקיפה העלתה כי השחיקה של הסחוס במפרק הירך הגבילה אותו מבחינה תפקודית. ד"ר קרושינסקי: "המטופל עבר ניתוח שבו אנחנו שמים מפרק שעשוי בחלקו מסגסוגות של מתכת ומשתלים שמכילים קרמיקה. היתרון של השתלים הללו הוא שהם נשחקים פחות ומעניקים טווח תנועה טוב ויציב יותר. אנחנו מבצעים כ-50 ניתוחים כאלו בשנה".

ד"ר קרושינסקי ציין כי ההחלמה של חיימוביץ' הייתה מהירה. "היותו ספורטאי במשך שנים רבות סייעה מאוד לתהליך השיקום המהיר והטוב. בזכות המוטיבציה האישית שלו הוא הסתובב בכוחות עצמו כבר יומיים לאחר הניתוח", הוא הוסיף.
חיימוביץ' אומר כי הוא מגדל משפחת ספורטאים לתפארת.

"אני ואשתי ספורטאים הרבה שנים. אני הייתי שחקן נבחרות ישראל ברוגבי ובסקווש ואשתי חברת נבחרת ישראל בהוקי שדה. הגעתי לשיפוט בינלאומי בתחום הטקוואנדו בזכות הבן שלי גילי, שהיה אלוף אירופה לנוער ב- 2009 ואלוף אולימפי לנוער בשנת 2010", הוא תאר. "אני משמש כשופט בינלאומי המייצג את ישראל בכל העולם ואמור לשוב בתוך ארבעה חודשים לשפוט באופן מלא. כבר באליפות ישראל הקרובה בעוד חודש אהיה שופט פינתי, דבר שלא יכולתי לבצע ללא הניתוח. אני מיועד לשפוט באולימפיאדה הקרובה בלונדון, כאשר בני ייצג את ישראל באותה תחרות".