מתכון שלא מהעולם הזה: מי שהזדמן השבוע לבית העלמין ברחובות, לא יכול היה שלא לשים לב למצבה של אידה קליינמן ז"ל. על המצבה חקוק באותיות ברונזה בוהקות המתכון האהוב על בני המשפחה - עוגיות אגוזים. אנשים שעברו ליד המצבה, אמרו שהרעיון מקסים, ואחת המבקרות אפילו שלפה מחברת וכתבה את המתכון.

"אני אוהבת לאפות והמתכון הזה נראה טוב", אומרת האישה שהגיעה לבית העלמין כדי לשטוף את הקבר של אימה. "כתבו את זה כאן גם כדי שנשתמש במתכון, לא?", מחייכת אחותה. "רעיון מקסים", היא אומרת, "אולי נכתוב גם את מתכון הקובה של אימא? נראה שנעשה את זה, למה לא".


באים לבית העלמין ברחובות? תבואו עם דף ועט. המתכון. צילום: אבי מועלם

יוסי קליינמן ואחותו חיה גינת, ילדיה של אידה ז"ל, רצו לרכוש מצבה מיוחדת לאימם. "רצינו משהו שיאפיין את המיוחדות של אימא, את הפדנטיות שלה, את העוגות שעליהן גדלנו, בקיצור רצינו משהו שלא יהיה סטנדרטי", אומר קליינמן, "מצבה שכאשר אנשים יעברו לידה, היא לא תהיה סתם מצבה, אלא יעיפו לעברה עוד מבט ואפילו ייהנו.

"אמא הייתה מאוד מיוחדת. היה לה חוש הומור נפלא, תפיסת עולם ערכית, שנבעה מניסיון החיים העשיר ומהיושר שלה. היא לא פחדה להגיד כל מה שהיא חושבת באמת, הייתה אישה מדהימה. יש ילדים, שכנים שלנו, שגדלו איתנו כמו אחים. היא טיפלה בהם מגיל אפס והם ראו בה סבתא לכל דבר".

השכנים סיפרו שהיא לא נתנה אף פעם מתכונים ושמרה עליהם כמו על סוד צבאי?
"אנשים סתם מגזימים. היא לא נתנה מתכונים כי לא ידעה להסביר כמויות, לא ידעה למדוד, היא בישלה ואפתה לפי האינטואיציה". זמן קצר לפני שמצבה הבריאותי של אמו הדרדר, החליט יוסי קליינמן לתעד את המתכון לעוגיות שעליהן גדל. הוא נכנס עם אימו למטבח, מדד את הכמויות של כל המרכיבים והכין מתכון לכל המשפחה. הוא גם צילם אותה בטלפון הנייד שלו כשהיא מכינה את העוגיות.

קליינמן, בת 92, נולדה ברומניה והייתה עקרת בית. ששת החודשים האחרונים של חייה לא הייתה קלה.היא קיבלה התקף לב, אולקוס, פעמיים שבץ מוחי ושברה את האגן. ביולי האחרון אושפזה בנווה עמית. "יומיים לפני שנפטרה באתי אליה לשם עם העוגיות. סיפרתי לה שהכנתי אותן בפעם הראשונה אחרי שכתבנו את המתכון ונתתי לה לטעום. יש לי הרגשה שהיא הבינה שנתנה לנו את השרביט והיא יכולה להיפרד. אולי סתם אני נוטה לחשוב כך, לא יודע".

על המצבה נחרט גם ציטוט משיר של יהודה עמיחי: "אמי אפתה לי את כל העולם בעוגות מתוקות ובגעגועים סגורים בי כבועות אוויר בכיכר לחם".

מתכון עוגיות האגוזים של סבתא אידה

הבצק:
200 גרם חמאה, 1 חלמון, שמנת חמוצה, להוסיף בהדרגה 350 גרם קמח תופח, ללוש ולהכניס למקרר למשך שעה.
המלית:
300 גרם קונפיטורה תות, 150 גרם אגוזי פקאן טחונים+סוכר וניל+כפית קינמון, רחת לוקום חתוך למלבנים דקים.

ההכנה:
לחלק את הבצק לארבעה חלקים. לרדד כל מלבן, למרוח שכבה דקה של קונפיטורה, לפזר מעל את תערובת האגוזים בשכבה דקה, לסדר בקצה המלבן שורה של רחת לוקום ולגלגל.
להכניס לתנור מחומם ל-180 מעלות לחצי שעה, לפרוס באלכסון בעוד העוגיות חמות. לאחר הקירור לפזר אבקת סוכר.

בתאבון.