זכתה בפנים חדשות: חלק שלם של פנים וצוואר הושתלו במטופלת על ידי נטילת עור מהירך ושריר מאזור הקרקפת. במהלך הניתוח בוצעו פעולות מסובכות רבות כדי לאפשר לאישה להמשיך ולתפקד כרגיל.

ורה בלכר (85), תושבת אשדוד, עברה לפני כשבוע ניתוח לא שגרתי לשחזור פניה וצווארה. הניתוח נעשה לאחר שבלכר הגיעה לבית החולים עם גידול ממאיר ואלים ביותר בבלוטת הרוק (קרצינומה) שהתפשט בפניה.

רופא בכיר במחלקת אף, אוזן וגרון בקפלן, ד"ר משה יהודה שהינו מומחה בתחום הניתוחים לשחזור איברי הפנים, אמר כי מדובר בניתוח יוצא דופן בהיקפו ובשטח הפנים שנכרת כדי להציל את חייה של בלכר. "כדי להסיר את הגידול האלים באופן מלא ביצענו ניתוח מורכב שערך מספר שעות. במהלך הניתוח נכרת כל חלק הפנים הימני, כולל העור, שרירי הבעת הפנים והחלק העליון של הצוואר", הסביר ד"ר יהודה.

"מכיוון שהיינו צריכים לכרות גם את ענפי עצב הפנים ושרירי הבעת הפנים, ביצענו שחזור דינאמי בעזרת שריר מאזור הקרקפת שהעברנו לזווית הפה, כדי שהיא תוכל להמשיך ולהניע את השרירים בעתיד, ושתוכל לשוב ולאכול, לשתות ולשמור על ראש סימטרי", הוסיף ד"ר יהודה. "כאשר סיימנו לטפל בחלקים הפנימיים של איזור הפנים, ערכנו כיסוי שטח נרחב בצד הימני של הפנים על ידי השתלת עור שנלקח מירך רגל ימין, כיוון שיש לו עובי מתאים ושטח מספיק. כאשר החלק החדש מקבל חמצן הוא חי כמו כל איבר אחר בגוף. תהיה לה רק צלקת באזור".

בשלב הבא של הניתוח חוברו עורק ווריד לאזור הצוואר של בלכר כדי שהדם ימשיך לזרום באופן תקין.
בלכר עלתה ארצה בשנת 1990 מליטא לאחר שעבדה שם כתופרת בגדי נשים. בעלה, בן ה-90, עבד אף הוא במפעל בגדים כמודד מוסמך. "אני לא יודעת לתאר במילים את התודה שלי לרופאים ולאחיות בקפלן", היא אמרה. "הם מחזקים אותי ונותנים לי הרגשה שהכול יהיה בסדר ואוכל לחזור לתפקד באופן עצמאי. אני גם מאמינה שהניתוח המסובך שהציל את חיי ייתן לי חיים חדשים".

בלכר ביקשה להעביר מסר לחולים שגילו אצלם גידולים, שיקפידו להגיע לבדיקה. מבית חולים קפלן נמסר כי בלכר תוכל לחזור בזמן הקרוב לתפקוד מלא תוך השגחה צמודה של הצוות הרפואי.