זהירות, שיפוצים: "כולם נוסעים באין כניסה בגלל השיפוצים ברחוב המקביל. זה מה שנקרא להציב לתושבים מכשול. הרחוב שלנו הפך לרולטה רוסית", מוחה תושב ברחוב שבזי. הסיבה לבעיות התעבורה שנוצרו בשכונה הן העבודות לשדרוג חלק ב' של הרחוב המקביל, מנשה קפרא. בשלט שהוצב בכניסה לרחוב מתבקש הציבור לנסוע בכבישים חלופיים. אלא שמאז נסגר הרחוב לתנועה הנהגים מתבלבלים, ו'כמעט תאונות' הפכו להיות מחזה יומיומי ברחוב שבזי.

באיחור של שנתיים מבצעת עיריית רחובות את החלק השני של שיפוץ רחוב מנשה קפרא, שבו מתגורר ראש עיריית רחובות רחמים מלול. בעבר נמתחה ביקורת על העירייה, שהרחוב שופץ בדיוק עד לקו הבית של מלול. בעירייה השיבו שהתקציב פשוט נגמר וכי בשנת התקציב הנוכחית אושר במועצת העיר חלק ב' של השיפוץ.

כעת החלה הל"ר (החברה לפיתוח רחובות) בעבודות לתשתית תת-קרקעית, מדרכות, תאורה, עבודות ריצוף ופיתוח נופי של הרחוב. על פי השילוט הממוקם בצומת הרחובות שבזי-מדר, השיפוץ יימשך חמישה חודשים. "גם אם הכוונה של העירייה טובה וגם אם הבלגן יהיה רק כמה חודשים, שווה לסכן חיי אדם?", שואל אחד התושבים. הוא מסביר כי בעקבות השינויים, אין דרך להיכנס לבתי הספר רמת אלון ומעלות משולם, אלא אם עושים גם סיבוב וגם סיבוב פרסה ולדבריו בבוקר כמו גם בשעות הצהריים, נוצרים בשל כך פקקי תנועה.

ברחוב שבזי, שהעירייה הציעה אותו כמסלול נסיעה חלופי למנשה קפרא, ממוקם גן ילדים. המדרכה צרה ומכוניות שנקלעו לאין כניסה עלו על המדרכה. צילמנו אפילו נהגי מוניות שהתבלבלו ונסעו באין כניסה, ורק במקרה לא גרמו לתאונה.

"רק חצי רחוב שבזי חד סיטרי וחלקו דו סיטרי, ואין כלל דרך גישה מרחוב מנשה קפרא לרחוב מרים מזרחי. השלטים המורים עליהם כדרכים חלופיות מבלבלים. אנשים לוקחים את החוק לידיים ונוסעים נגד כיוון התנועה. אם יקרה אסון מי ייקח אחריות?", שואלת אחת האימהות, שמכונית כמעט דרסה את בתה הקטנה.

התושבים פנו לעירייה ולמשטרה וביקשו ששוטר יגיע לכמה ימים כדי לאכוף את החוק ולכוון את התנועה בשעות הלחץ.
עיריית רחובות מסרה "כל הגורמים המוסמכים, כולל משטרת ישראל, אישרו הסדרי תנועה זמניים, חולקו לתושבים מנשרים, פורסמו מודעות בעיתונות והוצב שילוט בשטח.

בפרסום הובהר: 'עקב העבודות ייסגר לתנועת כלי רכב רחוב מנשה קפרא בקטע זכריה מדר-סמטת יאיר, בשלבים'. הפרסומים מנחים את הציבור לנסוע ברחובות המקבילים. נהיגה בניגוד לתמרור 'אין כניסה' נאכפת על ידי המשטרה. אנו קוראים לנהגים לנסוע על פי ההנחיות עד לסיום העבודות, הנעשות לרווחתם".