יצאו מן המשחק: ביום שני השבוע הגיעה משאית עמוסה במשחקים ובמתקנים המיועדים לחצר לשני גני ילדים הממוקמים זה ליד זה ברחוב רש"י בשכונת אושיות ברחובות. בשני הגנים, האחד טרום חובה והשני גן חובה, הוציאה העירייה את המתקנים הישנים שהיו שחוקים ומסוכנים, והבטיחה להורים שאחרי החופש הגדול יהיו בגנים מתקנים חדשים.

לא די שב-1 בספטמבר הגנים לא היו מצוידים כראוי, אלא שכאשר הגיע הציוד, רק ילדי גן אחד קיבלו אותו. "תארי לך שהילדים שלנו מטפסים על גדרות, משחקים בחול ומרביצים האחד לשני כי אין להם מה לעשות. מעבר לגדר הם רואים ילדים שמשחקים בכיף במשחקים צבעוניים, חדשים ומבריקים", אומרת יפית, אחת האימהות בגן שלא צויד.

שני הגנים העירוניים הללו נוהלו בשנה שעברה על ידי אגודת ישראל והשנה אחד מהם עבר לתפעול של עיריית רחובות והשני נותר בידי אגודת ישראל. מצבם הפיסי של שני הגנים היה בכי רע. העירייה שיפצה אותם, והסירה כאמור את כל מתקני השעשועים והמשחקים שהיוו סיכון לילדים וחלקם היה בלויים ולא ראויים. בגן של אגודת ישראל עדיין לא הוצבו מתקנים חדשים.

ההורים פנו לעירייה וביקשו לדעת מדוע נקטה העירייה במדיניות של אפליה שכזו, אבל התשובה שקיבלו לדבריהם היא שיעברו עוד כמה חודשים עד שהציוד לגן הסמוך יגיע.

"אני הולכת לשבת בלשכת ראש העירייה, עד שיביאו את המתקנים לילדים. יש לי הרגשה מאוד לא טובה והאפליה הזו צורמת. לפחות היו מחלקים את הציוד בין שני הגנים. איך מרגיש הילד שלי מעבר לגדר? הוא מרגיש מקופח. כל יום הוא שואל אותי למה לנו אין צעצועים ורק להם יש. זה מצב לא נעים", אומרת אחת האימהות.

ממחלקת גני ילדים בעיריית רחובות נמסר: "השנה פתחנו גן חדש ברחוב רש"י 13 לילדים צעירים. כמו לכל גן הוזמן ציוד, כולל מתקנים לחצר. לגן הסמוך הוזמן מתקן משולב חדש, לאחר שהישן הושבת" .