תושבי רחובות, שימו לב: העירייה תחל באכיפה מוגברת של שמירת הניקיון ברחבי העיר. תושבים שייתפסו משליכים פסולת או לא אוספים את צרכיהם של כלביהם יקבלו קנסות בסך של עד 690 שקל.

"עיריית רחובות גילתה סוף סוף שהתפקיד שלה הוא לדאוג לאכיפה. בכל עיר מתוקנת יש ימי פינוי ומי שזורק לאחר מכן פסולת, העירייה קונסת אותו. רק כאן הייתה הפקרות", אומרת דנית הראל, תושבת אחת מיני רבים שהתלוננו על בעיות של זריקת פסולת בשטחי הציבור.

בעקבות ריבוי תלונות תושבים על צואת כלבים, השלכת פסולת שלא בימי הפינוי, וכן תלונות כלליות על הזנחה ורמת ניקיון ירודה בעיר, קיים מנכ"ל העירייה, דורון מילברג, כינוס עם עובדי ומנהלי הפיקוח העירוני. מילברג הנחה אותם לצאת במבצעי אכיפה כנגד העוברים על חוקי העזר העירוניים בתחום הניקיון. בישיבה נכחו גם ראש העירייה, רחמים מלול, ומחזיק תיק שפ"ע (שיפור פני העיר), גיורא בן ארי.

"לצערנו, יש תושבים שמלכלכים את העיר ונגדם נפעל", אמר בן ארי. "לא ייתכן ששדרות ורחובות יהיו מלאים בצואת כלבים. הבעלים של הכלבים מחויבים לאסוף אחריהם. לא ייתכן שנאסוף גרוטאות ויום לאחר מכן תושבים ישליכו גרוטאות, שנשארות ברחוב עד לפינוי הבא. התפקיד שלנו הוא לשמור על הניקיון ולא פחות מכך לאכוף את הניקיון. אנו קוראים לתושבים להימנע מאי נעימויות ולהקפיד על הוראות החוק בכל תחומי איכות הסביבה. לא נהסס לרשום קנסות לעוברים על החוק, על מנת שהעיר תהיה נקייה הרבה יותר".

בעקבות ההנחיות יצאה העירייה בפרסום לציבור הרחב בדבר "מבצעי אכיפה למען סביבה נקייה". בהודעה נכתב: "עיריית רחובות יוצאת במבצעי אכיפה למען שמירה על איכות החיים והסביבה. במסגרת המבצעים יירשמו דוחות בגין עבירות על החוק בתחומי הניקיון השונים, ביניהן השלכת פסולת מוצקה, פסולת ביתית, הדבקת מודעות פיראטיות ואיסוף צואת כלבים". כאמור, גובה הקנס יהיה עד 690 שקל.

"פקחי העירייה יסיירו באופן יזום במוקדים מועדים לפורענות וכן על פי פניות המוקד", אומר מנכ"ל העירייה מילברג. "אנו מצפים מהתושבים שישמרו על סביבת מגורים נקייה, ירימו את מכסה הפח ולא יפזרו פסולת מסביבו, יאספו את צואת כלביהם ויגלו אכפתיות לשמירה על ניקיון העיר. בכל תלונה בנושא ניתן לפנות למוקד העירוני 106, ופקחים יישלחו למקום המפגע".