מתכוננים לכנס השנתי: במהלך השבוע שלפני החג התקיימה סדנה ארצית בה לקחו חלק מחזיקי תיקי הצעירים מכל רחבי הארץ, הכנס הינו יוזמה של המשנה לראש הממשלה, השר לפיתוח הגליל והנגב, סילבן שלום כחלק מכנס ישראל לצעירים שיתקיים השנה השלישית ברציפות הפעם בעיר עכו במכללת הגליל המערבי ב 23.11.10. בפגישה נכח גם ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ.

עו"ד מתן דיל, מחזיק תיק הצעירים והנוער בעיריית רחובות: "אני כמובן מברך על המפגש והיוזמה של המשנה לראש הממשלה, זהו צעד נוסף וחשוב של הנהגת המדינה בכיוון הנכון, לאפשר לצעירים במדינת ישראל להגשים את עצמם בצורה האופטימאלית ולמצוא את הכיוון שלהם בעתיד כל זאת תוך יצירת הזדמנויות והכרה במשאב החברתי הכל כך חשוב שנקרא צעירים.

"בפגישה סקר השר את היוזמות אותן הוא מקדם למען צעירי ישראל, כמו כן רוביק דנילוביץ, דמות מפתח והוכחה ניצחת לכך שלצעירים היום יש כוח יותר מתמיד ואם רק נאמין נכבוש כל פסגה, סקר גם הוא פתרונות, הצעות ופרויקטים אותם הוא מוביל בבאר שבע מתוך הכרה והבנה בצרכי הצעירים.

"בפגישה התרעתי בפני החברים כי עם כל הרצון הטוב והנחישות הרבה ללא שר לענייני צעירים, חוק לצעירים ורשות לאומית לצעירים אשר תפעל ותקדם את צעירי ישראל במשרה מלאה מתוך מדיניות מוסדרת וברורה ומענה מערכתי, לא תהיה התקדמות של ממש ופתרון לאותן הבעיות האקוטיות והקשיים הרבים איתם הצעירים מתמודדים ברמה היומיומית.

"נושא נוסף שעלה בפגישה הוא החשיבות בהקמת מרכז לצעירים בכל רשות ורשות. ברחובות קיים מרכז צעירים "עתידים" אשר פועל ללא לאות להעניק לצעירי העיר את השרות הטוב, המהיר והנכון ביותר בתחומי ההשכלה, התעסוקה ומעורבות חברתית, אך עדיין המלאכה מרובה ולמרכז ישנם יעדים ברורים לאן הוא צריך להגיע על מנת לתת מענה אמיתי, מלא ואופטימאלי לצעירי העיר רחובות, מרכז צעירים מבטא את השאיפה להעמיד את צרכי הצעירים במרכז תשומת הלב העירונית.

לדברי עו"ד מתן דיל, "ראש העירייה, רחמים מלול, פועל נמרצות למען צעירי העיר ובמסגרת היוזמות העירונית למען צעירי העיר מתוכנן הקמת מרכז צעירים מודרני, חדשני, מקצועי ורחב ידיים החולש על כל תחומי הצעירים במרחב העירוני".