האח הגדול בכבישים: החל מהיום, ומידי שבוע, תשוטט מצלמת הוידאו של mynet בכבישי האיזור ותקלוט את עברייני התנועה, לצד מפגעי תעבורה בלתי מטופלים. על הסיפתח מצאנו עבורכם צומת מרכזי בעיר נס ציונה שאפילו מיטב השוטרים שבה עדיין לא יודעים האם ביצוע פניית פרסה בכביש המדובר מהווה עבירת תנועה?לבאים מהכביש הראשי ברחוב וייצמן לכיוון רחוב הבנים, בואך סניף הדואר ובניין העירייה מצפה מייד תמרור בולט האוסר ביצוע פרסה עד הצומת הקרוב, לפחות. יתרה מכך, צמוד לאיסור מתריע שלט נוסף על כך שהעבריין ישלם קנס מוגדל במידה ויפר את החוק. אלא, שמטרים ספורים בלבד לאחר האיסור הכפול והמכופל, סימנה לה עיריית נס ציונה קו מקווקו לאורך מספר מטרים. כלומר, כל הנוסע בקטע הכביש המדובר יכול לבצע פניית פרסה, חזרה לכיוון הכביש הראשי.

מבולבלים? לא רק אתם וגם לא רק אנחנו. אפילו המשטרה לא ממש יודעת איך לאכול את המוסר הכפול באותו קטע כביש. קצין תנועה מתנדב ניסה להסביר: "המשטרה אכן אישרה להציב את תמרור איסור הפרסה, אבל היא גם אישרה להתיר פנייה בקטע הכביש המקווקו, אלא שהפנייה מותרת רק לעובדי הדואר. למה לא שמנו שלט שמסביר את זה בבירור? כי אי אפשר לכתוב שלט כזה. מי שאינו עובד דואר ופונה אמור לשלם קנס של 250 שקל, אבל בגלל חוסר הבהירות, אנחנו בדרך כלל מבליגים".

כדי להמחיש עד כמה מדובר בקטע כביש בעייתי ובלתי ברור, תיעדנו באחד הצילומים שוטר רכוב על אופנוע מבצע פניית פרסה במקום המדובר.

ביקשנו מהעירייה תשובות לשאלות: האם לבאים מכיוון צומת וויצמן הבנים לכיוון הדואר, מותר לפנות ליד הדואר שמאלה לתוכו או לבצע פניית פרסה? אם כן מותר להם לפנות שם מדוע יש שלטים האוסרים זאת לפני הפנייה? ואם אסור להם לפנות שם. האם העירייה או המשטרה נותנת שם דוחות?

תגובת העירייה: "הפנייה והתמרור במקום הם זמניים בעוד מספר חודשים מתוכננת כיכר בין רחוב הבנים לרחוב העצמאות וכל הסדרי התנועה ישתנו. מול הדואר יהיה קו לבן רצוף והפניות יהיו סביב הכיכר. בכל נושא רישום דו"חות יש לפנות לגורם האכיפה - קרי משטרת ישראל".

תגובת המשטרה: "במקום מוצב תמרור האוסר ביצוע פרסה מהסיבה שלא ניתן לבצע במקום פרסה באופן בטוח. על פי תכנית עבודה מתבצעת פעילות אכיפה בעיר כולל אכיפה באזור המדובר".

* יש לכם מפגע בעייתי? מכירים צומת מועד לפורענות? צרו קשר ונגיע למקום עם מצלמת הוידאו לנו כדי לתעד. לפרטים shachars@yedtik.co.il