הוצאה לחופשה: סייעת בצהרון של ילדי גן טרום חובה, השייך לרשת צהרונים חדשה ברחובות, הושעתה למשך שבוע מעבודתה, בעקבות תלונות הורים על כך שהיא מדברת בשפה אלימה לילדים ואף גלשה לאלימות פיסית. לדבריהם, ילדיהם סיפרו להם שהסייעת מפחידה אותם וצורחת עליהם כל הזמן. יו"ר הדירקטוריון של רשת הצהרונים החדשה: "נתתי הוראה להשעות אותה באופן חד־משמעי. אני לא מוכן לסבול אלימות כלפי ילדים".

ההורים פנו לאחרונה לרכזת הצהרונים של הרשת בעיריית רחובות, שדיברה עם הסייעת. בעקבות השיחה אמנם חל שיפור בהתנהגותה, אך זמני בלבד. לדברי אחת האמהות, בשבוע שעבר טיפס אחד מילדי הגן על ספסל. בתגובה תפסה אותו הסייעת בעורף והורידה אותו כשהוא תלוי באוויר, תוך כדי צעקות. "היא לא ביקשה ממנו לרדת, אלא מיד הורידה אותו מהספסל. הוא נפל ונחבל בכל הגוף", מספרת אמו.

אם נוספת סיפרה כי את הבן שלה משכה הסייעת בחוזקה ביד. אמנם לא נשאר סימן, אבל לדבריה "זה יכול היה בקלות להסתיים בחבלות ממשיות. היא הייתה יכולה לפרוק כתף לילד, חס וחלילה. המצב הזה מפחיד את ההורים", אמרה האם. ההורים התכתבו ביניהם במיילים ואז התברר שישנם ילדים שהסייעת משכה באוזנם, תפסה בידם או בגרונם. ההורים התלוננו שוב על הסייעת וביום חמישי שעבר זימנו אותם לשיחה, שבה שטחו את טענותיהם.

יו"ר הדירקטוריון של הרשת: "הרשת בראשותי תעבור ארגון מחדש. ברגע שהמקרה הזה הובא לידיעתי, נתתי הוראה מיידית להשעותה. המסר שלי הוא חד־משמעי: לא יהיו אצלנו דברים כאלה".

ההורים חוששים שהיא תחזור, כי כך נאמר להם כשהתלוננו.
"ברגע שנסיים את השימועים, נחליט אם לפטר אותה לאלתר. אבל אין להורים סיבה לחשוש — אני מבטיח להם שאלימות לא תהיה אצלנו".