יצאה בזול: בית משפט השלום ברחובות הרשיע מטפלת בהתעללות בקשישה סיעודית תושבת העיר. המטפלת צולמה בשעת מעשה ובית המשפט גזר עליה מאסר בפועל של 22 יום בלבד ופיצויים בסך 4,000 שקל לקשישה.

"מעשה הנאשמת מכוער ושפל", כתב השופט ירון לוי, "מצפייה בתקליטור האירוע עולה תחושה מקוממת, והלב נכמר על הקשישה שנפלה קרבן לפרץ אלימות פתאומי, שנקטה הנאשמת כלפיה".

הקשישה, 70, סובלת ממספר מחלות ומוגדרת כחולה סיעודית, אינה מתקשרת עם הסביבה ואינה יכולה לדאוג לעצמה. במהלך שלוש השנים האחרונות טיפלה המטפלת בקשישה, ולפני כחצי שנה ראה בנה של הקשישה במצלמות את ההתעללות באימו והגיש תלונה במשטרה.

המטפלת נראתה מכה את הקשישה ללא סיבה, בחזקה, פעמיים באמצעות בגדים שהוציאה מהארון. מיד לאחר מכן היא השליכה עליה מכנסיים והכתה אותה בחוזקה בראשה.

המטפלת נעצרה והוגש נגדה כתב אישום. לטענת עורכת דינה, שירלי לוגסי, הייתה זו הפעם האחת והיחידה שהיא התנהגה בצורה אלימה כלפי הקשישה.

"אוי לה לחברה שאינה מגינה על זקניה. בית המשפט חייב להפעיל את מלוא עוצמתו וסמכותו כדי להעניק הגנה כזו, ולהעביר מסר בדבר חובת המטפלים לשמור על צלם אנוש של מטופליהם", ציין השופט.

במסגרת הסדר הטיעון הוחלט על 22 ימי מאסר בפועל, שישה חודשי מאסר על תנאי ופיצויים בסך 4,000 שקל שיופקדו מיידית בקופת בית המשפט ויועברו לקשישה באמצעות בנה. השופט ציין כי למרות המעשה החמור, לא ניתן להתעלם מכך שמדובר באירוע יחיד ובהודאתה של הנאשמת.