אלימות ברחובות: הרצח של חי בן שמעון ז"ל, צעיר בן 24 תושב נס ציונה, ניפץ את התקווה של רבים מתושבי נס ציונה שגל האלימות הפוקד בשנה האחרונה את המדינה יפסח עליה. רק לפני שנה ראיין כתב mynet את אחד החשודים בדקירה באופן מקרי, והוא אמר: "אנשים חיים בבועה, לא יודעים מה קורה עם הילדים".

בן שמעון, הבכור מבין ארבעה אחים, נמצא מוטל ללא רוח חיים כשהוא דקור בפלג גופו העליון, ליד ביתו ברחוב קיבוץ גלויות. צוות מד"א שהוזעק למקום קבע את מותו. .

ביום ראשון הובא בן שמעון למנוחת עולמים. בערב התאספו חברים ובני משפחה בזירת הרצח, כ-100 מטר בלבד מביתו של הנרצח, הניחו שלט והדליקו נרות נשמה. "בערב שבת עוד ישבנו כולנו ביחד", סיפרה האם, אביבה, "חי הכין סלט, הביא פיצוחים ודיברנו על החתונה שלו. ביום ראשון הוא היה אמור לראות אולם עם החברה שלו, ודיברנו על כך שיזמין את ליאור נרקיס לשיר. בלילה העיר אותי האמבולנס. כל בוקר אני לוקחת את בני בן השבע לבית הספר וצריכה לעבור איפה שחי נרצח — איך אני אמורה לעבור שם עכשיו?", היא שואלת.

ניסים, אביו של בן שמעון: "הדבר היחיד שאני מבקש מכל הבחורים הצעירים הוא שזה יהיה הרצח האחרון. שיילכו למועדונים אבל שיחזרו בשלום. חבל על החיים שלהם. שייתנו אהבת חינם, לא שנאת חינם. לקחת חיים זה רק הקדוש ברוך הוא יכול".

בעבר הביעו בני המשפחה כעס רב על הדיווחים בתקשורת, שבהם תואר בנם כעבריין כבד. לדבריהם, בן שמעון הסתבך בצבא בעבירה קלה, שבעקבותיה ריצה מאסר ומאז שהשתחרר השתקם, עבד, עמד להינשא ורצה ילדים. התיאור שלו לטענתם רחוק מזה שצויר בתקשורת. "אולי הוא עשה טעויות בעבר, אבל לאיש אין זכות לקחת חיים של בן אדם", אומר דודו מומו. "באינטרנט ובטוקבקים כתבו שהוא עבריין, אבל הוא היה ילד טוב, גבר, עזר למשפחה. לא מדובר בסוחר סמים. חי עמד להתחתן בעוד כמה חודשים. הוא היה הנכד הראשון במשפחה של עשרה אחים, כולנו גידלנו אותו".

עורך דינו של החשוד בדקירה, שצוטט בעיתון לפני שנה: "האירוע התחיל במועדון לילה ברחובות בין כמה צעירים. זה כנראה גלש לקטטה, ומרשי ניסה להפריד. אחר כך נדקר המנוח סמוך לביתו של מרשי. המשטרה טוענת שכנראה חיכו לו. מרשי טוען שלא היה מעורב בדקירה".