למען הקהילה: מנדר טגנה מרחובות בת 24, רווקה, סטודנטית לניהול מערכות, חינוך, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, מקדישה את סופי השבוע שלה לחיפוש ילדים הזקוקים לעזרה בשכונת קריית משה ברחובות. "לראות ילדים כל כך צעירים שיושבים על הברזלים ולא מוצאים את עצמם, זה כואב כאילו היו האחים שלי", היא אומרת ומוסיפה: "אני בהחלט מקריבה המון מעצמי, כי יש סיפוק אדיר לראות אותם מצליחים".

מנדר טגנה היא גם רכזת בתוכנית "אופק" - תוכנית בגרויות שמטרתה להביא למצוינות תלמידים פוטנציאליים מהקהילה האתיופית. כמו כן היא מתנדבת בפרויקט של מרכז מגדלור ברחובות, כחלק מצוות "עבודת רחוב" היוצא לסייר בשכונת קריית משה בשעות הערב. הסיורים מתקיימים במהלך סוף השבוע כדי לאתר מצוקות של בני נוער וליצור מגע בלתי אמצעי ושיחות בגובה העיניים.

מנדר מאתרת נוער במצוקה ויוצרת קשר עם מרכז המגדלור, לקבלת המשך מענה רב מקצועי. היא משקיעה את הידע המקצועי שרכשה בלימודיה ומצליחה ליצור קשר עם נוער בעל פרופיל עברייני, נוער הצורך אלכוהול בתדירות גבוהה ונוער אלים. פעמים רבות מנדר מגיעה להתנדב גם בשבת ועוזרת בהפעלת המרכז ובשיחות עם בני נוער.

איך את עושה את זה? סתם כך יוצאת לרחוב ומדברת עם בני נוער?
"בימי שישי ושבת אני יוצאת לשכונה ובמקומות שאני רואה התקהלות, אני יוזמת שיחה בגובה העיניים. יש כאלה שמדברים אתי במקום ויש כאלה שיוצרים קשר מאוחר יותר ומספרים על הבעיות".

אילו בעיות למשל?
"'העיפו אותי מהפנימייה ואני רוצה להיות במסגרת', או למשל 'אני לא מסתדר בבית הספר' ואז אני מפנה אותו לגורמים מקצועיים שפותרים את הבעיה ועוזרים לילדים האלה. אין לך מושג איזה סיפוק זה לראות את הילדים שהיו מיואשים, כשהם מצליחים. אין מלים".