במקום שבת מנוחה: אורנה פונדק, תושבת נס ציונה, פנתה לעירייה בתלונה כי מזה כחודשיים בימי שישי, מפעילים מספר תושבים בשכונת יד אליעזר צופר מגג ביתם המבשר על כניסת השבת. פונדק טוענת כי בצופר מושמעת מוסיקה בקולי קולות שמטרידה את שלוותה במשך מספר דקות, עד לכניסת השבת.

"פניתי אליהם וביקשתי שיפסיקו והתגובה הייתה זלזול והתרסה", כתבה פונדק לדובר העירייה, תומר תדהר. "פניתי למשטרה לאחר שאיתרתי את הגג הספציפי שממנו בוקע הרעש. המשטרה הבהירה לתושבים כי אסור להשמיע מוסיקה באמצעות צופר על הגג. כיום הם מקפידים להזיז את הצופר מגג לגג כך שקשה לאתר את מקור הרעש. ניסיתי לפנות לאנשים בבית הכנסת אולם הם הבהירו לי: 'לא יעזור לך ולמשטרה, אנחנו נמשיך בעזרת השם'".

פונדק אומרת שהיא ביררה מה מותר ומה אסור לעשות במסגרת ההכנות לכניסת השבת , ולמי יש אחריות על כך: "מוקד 106 בדק עם הקב"ט וזה הודיע כי עד שעה 16:00 אחר הצהריים האחריות היא של המשטרה, ואחר כך של המשרד להגנת הסביבה. פניתי להגנת הסביבה ואלה הודיעו כי הם מטפלים במפגעי רעש הנובעים ממפעלים או משדות תעופה, ולא מטפלים במפגעי רעש של שכנים".

פונדק הוסיפה במכתב ששלחה לעירייה: "לא בחרתי לגור בבני ברק או ביישוב אלעד ואין לי רצון שיודיעו לי בעצמת רעש בלתי נסבלת על כניסת השבת. אני משלמת סכומים רבים מאוד עבור ארנונה, בוודאי יותר מתושבי יד אליעזר. בחרתי לגור באזור שקט וכך אני רוצה להמשיך. אודה לכם אם תטפלו בהקדם האפשרי במניעת המפגע, הפוגע באופן משמעותי באיכות החיים שלי". פונדק רוצה להגדיש כי היא לא נגד הדת אבל הצופרים גורמים לרעש בלתי נסבל.

חבר מועצת העיר מטעם תנועת ש"ס, אלי לוי אומר בתגובה לטענות של פונדק: "לא מדובר בצופר אלא בשיר 'שלום עליכם' שמושמע לפני השבת, לאחר השעה 16:00. האישה מתגוררת באזור הוילות החדשות ולא בשכונה, ולדעתי היא אנטי דתית. מי שמשמיע את השיר זו משפחה אחת וחשוב לי לציין שהם עמדו בכל ההגבלות מבחינת עוצמת הרעש והדציבלים ומבחינת הצבת המערכת במקום סגור. המשרד להגנת הסביבה והעירייה בדקו את הרעש ואמרו שהכל תקין".

במשטרה אומרים שהנושא המדובר נמצא בסמכותה של העירייה, ופרט לכך לא התקבלה כל תלונה רשמית בנושא מהתושבת. מעיריית נס ציונה נמסר בתגובה: "העירייה נגד הפעלת המוסיקה והפעלת הצפירה. הטיפול באחריות המשטרה וזכה להתייחסותה".