הפרשה שמסרבת לרדת מהכותרות בנס ציונה: אם לתלמידת כיתה א' בבית ספר בנס ציונה התלוננה לפני ימים אחדים במשטרה על אלמוני, שחשף את מערומיו בחצר בית הספר לעיני בתה וניסה לבצע בה מעשים מגונים. האם מסרה שהדבר נעשה בשעות הלימודים. המשטרה פתחה בחקירה, אך טרם אותר החשוד בביצוע המעשים המגונים. נראה גם שמצלמות האבטחה בבית הספר לא קלטו את האירוע.

חששם של הורים מעברייני מין ואלימות בקטינים התגבר בארץ ובנס ציונה בפרט, מאז רצח הילד לאון קלנטרוב בן השבע לפני כחודש בבני עי"ש.

בשבועות האחרונים חששו הורים מפעילותו של עבריין מין מוכר למשטרה שפעל בעבר באזור לב המושבה בנס ציונה. בדיקה במשטרה העלתה שאותו עבריין מין מוחזק בין כותלי בית הסוהר עד 2012. כעת מסתבר שאכן היה אירוע בודד אך חמור, שמהווה מקור לדאגה להורים רבים בעיר.

יו"ר ועד ההורים המרכזי, גיל אנוקוב: "מדובר באירוע חמור וטרגי, חלום בלהות של כל הורה. צריך לתת למשטרה לחקור. מבחינת העירייה, אני יודע שהרשות טיפלה בנושא כראוי לשביעות רצונם של ההורים וננקטו כל הצעדים הדרושים, כולל על ידי קב"ט העירייה.

"אני יודע שרועננו נהלים וננקטת פעילות של גורמי אכיפת החוק. בעיר יש פעילות חינוכית בנושא בכל בתי הספר, לפי קבוצת גיל. חשוב שהילדים יהיו מודעים לסכנות הללו. למרות המקרה החמור, שיש להתייחס אליו בכובד ראש, חשוב לא להיכנס לפאניקה".

יו"ר ועד ההורים בבית הספר: "כהורים פנינו לעירייה וכל מה שביקשנו נעשה. הוצבו וחוזקו גדרות בכל השבילים, תוגברו מצלמות האבטחה והוצב שומר נוסף. יש הורים ברמת היסטריה גבוהה ויש כאלו שלא. יש הורים שלא שולחים את ילדיהם לבד לבית הספר. אגב, זה נכון לכל בתי הספר בעיר, הרי הוא מן הסתם לא יסתובב רק פה. אנחנו כוועד נשב ונחליט אילו פעולות נוספות נדרוש מהעירייה".

יעקב קורץ, יו"ר ועד ההורים בבית ספר בן צבי (המקרה לא אירע בבי"ס זה) מתייחס לחששות ההורים: "פאניקה זה אף פעם לא דבר מוצדק, אבל צריך לפקוח עין ולהיות ערניים לביטחונם של הילדים. זה צריך להיות במוחנו כל השנה. בבית הספר שלנו הערנות קיימת כל השנה".

ממשרד החינוך נמסר כי "נושא אבטחת מוסדות החינוך הינו באחריות הרשות המקומית. האירוע החריג טופל בכל הרמות בשיתוף משרד החינוך עם הרשות המקומית, ביניהם שירותי הרווחה והשירות הפסיכולוגי".