במקום גן ירוק: שבע שנים מחכים תושבי כפר גבירול להקמת פארק ציבורי סמוך לבתיהם, כפי שהובטח להם על ידי העירייה. כעת הם נוכחו לגלות כי במקום גן ירוק עומד לקום באזור קומפלקס מפואר של כולל חרדי, שיכיל חדרי אירוח ולינה, אולם אירועים וחדרי לימוד.

הכולל מתוכנן להיבנות ברחוב שיזף, במקום צריף בית הכנסת הישן הקיים במקום מזה 50 שנה.
לפני שנים הבטיחה עיריית רחובות למתפללים במקום כי אם יפנו את בית הכנסת, הם יזכו לקבל שטח חלופי לצורך בניית בית כנסת חדש. ואכן, בית כנסת חדש הוקם באזור, אך הצריף הישן המשיך לעמוד על תילו והמתפללים המשיכו לפקוד אותו ובכך נמנעה הריסתו המתוכננת.

"אני לא מבין איך אנחנו לא יודעים כלום. אני מרגיש שהולכים לשנות לי את החיים בלי ליידע אותי אפילו", אומר בכעס תושב השכונה, עו"ד יניב נחום. "אני לא שונא דתיים, לא אכפת לי שיהיה בית כנסת, אבל להביא לתוך השכונה אולם אירועים, כולל וחדרי אירוח? זאת נראית לי הפרה בוטה של הסטטוס קוו בעיר".

לשאלתנו מדוע עניין בניית כולל במקום מפריע, אמר אחד התושבים: "אני אדם חילוני, אף אחד לא מפריע לי לנסוע בשבת ואני לא מפריע לאף אחד להתפלל בשבת. אם יהיה ריכוז כזה של אנשים שומרי שבת, ארגיש הרבה פחות נוח להתנהל ברחוב שלי. פשוט יהרסו לי את השקט. אני רואה מה קורה בחגיגות שמחת תורה. בשעה 21:00 בלילה המוסיקה רועשת, יש מאות אנשים ברחוב וזה נמשך עד חצות. כשזה קורה רק פעם בשנה אפשר לספוג, לא נורא. אבל אם יהיו כאן חגיגות כל לילה, זה בפירוש יהרוס לנו את איכות החיים".

מול ביתה של אורה לבן, המתגוררת ברחוב שיזף, ממוקמים שני בתי הכנסת: בית הכנסת החדש ובית הכנסת הישן. "זה לא נורא שיהיה כאן בית כנסת. אבל לבנות כולל ואולם אירועים במרחק מטר מאזור מגורים? גם ככה חוסמים לנו את השער, חונים לנו על המדרכות. הרחוב קטן, צר וצפוף ולא יכול להכיל את כלי הרכב המגיעים לאירועים. אני בטוחה שזה יהרוס את איכות החיים שלנו".

"ראש העירייה רק נכנס וכבר זה קורה", מוסיף נחום, "זה מפחיד. חוסמים אותך בלי שתהיה לך אפשרות להגיב. למה שיבנו אצלנו כולל? למה לא לבנות בשכונות דתיות? זה בהחלט כואב".

דוברת העירייה כרמלה קופר מסרה בתגובה: "לא הוגשה בקשה כזו למינהל ההנדסה".