מקרה נדיר: בבית חולים "קפלן" הצילו את חייה של צעירה בשנות ה-20, לאחר שהרופאים שלפו בהצלחה מברשת שיניים שהייתה תקועה בתריסריון בבטנה, יותר משבוע. ידית המברשת, באורך כ- 14 ס"מ, הוצאה בשלמותה מבלי לפגוע באיברים הפנימיים. בבית החולים מספרים שגם עבור ותיקי הרופאים היה זה מקרה נדיר.

ידית מברשת השיניים נבלעה ככל הנראה בשוגג בעת ניסיון של הצעירה ליזום הקאה, והחליקה דרך הוושט לתריסריון.
מנהל המכון הגסטרואונטרולוגי בבית החולים, ד"ר אהוד מלצר אמר כי המטופלת הגיעה לחדר המיון בשבוע שעבר, למעלה משבוע לאחר שבלעה בשוגג את ידית מברשת השיניים.

"מייד בקבלתה לבית החולים נבדקה המטופלת בחדר המיון ובוצעו בדיקות הדמיה וגסטרוסקופיה, שבהן נצפתה בתוך התריסריון ידית מברשת השיניים בשלמותה, באורך של 14 ס"מ, כשהיא תקועה בין דופן אחת לשנייה. הידית הייתה עלולה לנקב בכל רגע את דופן התריסריון, מצב שהינו מסכן חיים".

במהלך הניתוח שהתבצע בדחיפות, בשיתוף פעולה של מומחים מתחום הכירורגיה והגסטרו בראשותם של ד"ר אהוד מלצר וד"ר ברנרד דוידוביץ, הועברה ידית המברשת בחזרה לתוך הקיבה, מבלי לפתוח את דופן התריסריון. לאחר מכן נתפסה הידית של מברשת השיניים בהצלחה ע"י לולאה מיוחדת ונשלפה אל מחוץ לגוף, לשמחתו הרבה של הצוות הרפואי. הצעירה הועברה לאחר הניתוח להמשך אשפוז לעוד מספר ימים.

ד"ר מלצר אמר כי האירוע מצביע על הסיכון הרב שעלול להיגרם כתוצאה מהחדרת חפצים זרים ללוע, במטרה ליזום הקאה. "חייבים להיות ערניים לתופעה זו של הקאה יזומה בעזרת חפצים, שעלולה להיות מסכנת חיים".