ילדים ובעלי חיים: משפחת קורץ מתגוררת בשכונת גבעת התור בנס ציונה. מקום העבודה שלהם נמצא לא הרחק משם, בחוות אלנבי בקיבוץ נצר סירני, שאותה רכשו לאחר שבילו במקום ונהנו. ההורים יעקב (קורצי) ורביב נשואים כבר 21 שנה. יש להם שלושה ילדים וגם חתול, צבים ונחשים.

מי אנחנו?
קורצי בן 49, בעל אולם "חוות אלנבי" כבר שנתיים. מחזיק בארץ פטנט אמריקני להשבחת סולר ולטיפול בזיהומי דלקים. מזה שש שנים הוא יו"ר ועד ההורים של בית ספר "בן צבי" בנס ציונה, פעיל בוועד שכונת גבעת התור ובוועד ההורים של המועדונצ'יק בנס ציונה, תנועת נוער עירונית שמרכזת פעילויות חברתיות לילדים ולבני נוער.
רביב (45) בעלת אולם האירועים והכנסים. לפני כן הייתה מנהלת פרסום באוניברסיטה הפתוחה, קואצ'רית עסקית ואמא במשרה כמעט מלאה.

איך הכירו?
קורצי הדריך את רביב בתנועת הנוער העובד. הם יצאו שבע שנים לפני שנישאו.

הילדים
עמית (16.5) תלמיד בתיכון "בן גוריון" בנס ציונה.
ענבר (12) לומדת בבית ספר "בן צבי".
נועם (2.5) הולכת כבר לגן.

תחביבים
קורצי אוהב להרכיב דגמי מטוסים ופאזלים, רכבי אספנות ולטייל.
רביב אוהבת לטייל, לרקוד סטפס, כושר גופני ולבשל. היא גם אוספת רהיטים מכל העולם ומביאה אותם לחווה.
עמית "חולה" על תעופה, בין היתר הטסת טיסני רדיו וסימולטורים, ("חולם להיות טייס) חובב חרקים, זוחלים ומחשבים.
ענבר אוהבת ריקוד, שירה, מחשבים, חברות ועוד.
נועם אוהבת את "יובל המבולבל" ולבשל עם אמא.

הבית
המשפחה היא מראשוני שכונת גבעת התור בנס ציונה. “הבית קרוב לשמורת הטבע וזו שכונה באווירה של קיבוץ. יש לנו דירת גן וגינה עם עצי פרי", אומרים בני המשפחה.

בעלי חיים
ארתור הוא חתול שמנמן בן שמונה ובבית יש גם בריכת צבים ושני נחשים.

על העסק
"לפני שנתיים חגגנו פה יום הולדת 70 לאמא של רביב, במהלכה שמענו שרוצים למכור את המקום. למחרת הגענו והצענו את עצמנו. יש פה אירועים פרטיים, ימי הולדת, בריתות, חתונות, ימי חידוש נישואין, חידוש נדרים, ערבי מוסיקה (שירי אהוד מנור למשל) וכנסים עסקיים רבים, כמו של "קומברס", “טבע", "בזק", "אינדיגו", “פישמן אחזקות" ועוד. יש גם ימי גיבוש של חברות והרצאות. המקום פרודוקטיבי לעסקים, כי הוא מבודד ויש בו אווירה נהדרת".

החווה העתיקה הייתה מקום מגוריו של גנרל אלנבי. בני הזוג קורץ: “יש כאן חוויה היסטורית. זה מבנה שהוקם בשנת 1912 והחווה הייתה קיימת משנת 1850. המקום מנותק, פסטורלי ונמצא באווירה כפרית, בתוך שמורת טבע יפיפייה". יש גם מטבח שף במקום. בני הזוג מספרים שהם, כמדריכים לשעבר, אוהבים לספר את סיפוריו המופלאים של המקום.

בישולים משפחתיים
רביב היא הבשלנית. אוהבת לבשל הכל, במיוחד איטלקי: בצקים ופסטות. נועם אוהבת לעזור.

בילויים
טיולים, באולינג, סרטים, ולפעמים בשישי-שבת משחקי חברה.

* להצצה למשפחת לויה גילשו כאן.

* להצצה למשפחת בן משה גילשו כאן.

* מעוניינים להופיע במדור משפוחה? שילחו פרטים ל-shachars@yedtik.cio.il