תביעה חבל על הזמן: משה עוזרי מרחובות הגיש השבוע תביעה נגד עיריית רחובות בסך 2,000 שקל, בגין מה שהוא מגדיר כ"זלזול זמנו היקר של האזרח". התביעה הוגשה לבית המשפט לתביעות קטנות בעיר.

התביעה מתייחסת למקרה שאירע בשבוע שעבר ושפרטיו פורסמו ב-mynet. עוזרי טוען, שהעירייה רשמה דוחות לתושבים שהחנו את רכביהם בחניון מול בניין מספר 97 ברחוב הרצל, עוד לפני שהוצב במקום תמרור האוסר לחנות.

עוזרי צירף לתביעה צילומים, המתעדים את רישום הדוחות ולאחר מכן את עבודת הצבת התמרור בכניסה לחניון. "הואיל ואין כל תמרור האוסר חנייה בחניון הנ"ל, אשר מוכר וידוע לכל כי הינו חניון לא מוסדר ופטור מתשלום, שאלנו את הפקח מדוע נותנים דוחות. הוא ענה שהמדחן הוא בעצם תמרור. כמו כן אמר הפקח שהוא נשלח לרשום דוחות והוא ממלא אחר הוראות הממונים עליו", טען עוזרי.

לדברי התובע, הוא נאלץ להפסיק מייד את העבודה כנהג מונית, בגלל הכעס, כדבריו, "על ההתנהגות הנוקשה של עיריית רחובות, אשר פועלת באופן שרירותי, לא חוקי, הגובל בזלזול חמור בתושבי העיר. נאלצתי לגשת לאגף החנייה, לבזבז את זמני כדי לבדוק מדוע רשמו את הדוחות ולא קיבלתי תשובות. כשחזרתי לחניון ראיתי את עובדי העירייה מציבים את השלט".

עוזרי חזר לעירייה וביקש לבטל את הדוח, אבל שם הודיעו לו שאין להם סמכות ושיכתוב מכתב. רק ביום שישי האחרון, כשפתח את העיתון, נודע לו שהעירייה תבטל את הדוחות. "בינתיים בזבזתי זמן, לא עבדתי ונגרמה לי עוגמת נפש. אני מציע לכל עשרות התושבים שנתנו להם דוח, שיגישו תביעה. נמאס לנו שבעירייה מזלזלים בנו בצורה כזאת", קובל עוזרי.

מעיריית רחובות נמסר בתגובה כי כאשר תתקבל התביעה העירייה תגבש את תשובתה.