הנדסאי מתחיל: בקרוב תקיים מכללת אורט רחובות טקס להענקת דיפלומות הנדסאי. בין ההנדסאים הצעירים שיקבלו את הדיפלומה יעמוד נרגש גם יוסף בן גיגי, בן 74, בוגר מגמת מכטרוניקה שיקבל תעודת הוקרה על לימודיו ועל פרויקט הגמר שהכין.

בן גיגי, שעבר להתגורר ברחובות לפני כחמש שנים, מספר מה הוביל אותו ללמוד: "במשך שנה מאז שיצאתי לפנסיה ישבתי בבית ללא מעשה. לאדם שרגיל מגיל צעיר לקום מוקדם ולעבוד כל היום, השינוי הפתאומי הזה, להתעורר ללא תכלית ומבלי שאף אחד מחכה לך, הוא קשה מאוד. יום אחד אשתי הביאה לי עלון של מכללת אורט שקיבלנו בדואר ובו היה פירוט של מסלולי הלימוד במכללה. רציתי ללמוד תחום שירחיב את הידע במקצוע שעסקתי בו שנים רבות, ולכן בחרתי במגמת מכטרוניקה".

בן גיגי נולד ב-1935 במרוקו ובגיל 12 עלה לארץ וגר עם משפחתו בירושלים. הוא שירת בצה"ל, נלחם במספר מלחמות והקים עם חבר ילדות מפעל לנירוסטה בבית שמש שבו העסיק 30-40 עובדים. "במשך 30 שנה קמתי בכל יום ב- 6:00 בבוקר והייתי חוזר הביתה בשעות הערב המאוחרות. בגיל 68 החלטתי לצאת לפנסיה ולהתחיל ליהנות מהילדים והנכדים שלי וכמובן מאשתי".

מדוע התחלת ללמוד בגיל מבוגר כל כך?
"אני לא חושב שיש גיל שבו רצוי להתחיל ללמוד. גיל הוא רק מספר ואני מאמין ש'עדיף מאוחר מאשר לעולם לא'. במשך כל חיי לא הייתה לי הזדמנות ללמוד באופן מסודר ורשמי, ודווקא עכשיו, כשיצאתי לפנסיה, יש לי המון זמן. אני מנצל אותו במטרה להמשיך ולהתעסק במקצוע שלי, גם אם זה לא למטרת פרנסה אלא להרחבת הידע שלי. העבודה היא בשביל הפרנסה, הלימודים הם בשביל הנפש. זה הוסיף לי הרבה טעם לחיים ואנרגיות חיוביות".

מנהל מכללת אורט רחובות, ד"ר יוסף גרונפלד: "זה אתגר גדול לשנן חומר למבחנים וללמוד עם סטודנטים שהם שליש מגילך. בן גיגי הוא ההוכחה לכך שהיום, בזכות העלייה בתוחלת החיים, גיל היציאה לפנסיה מאפשר לחשוב על התפתחות לכיוונים מקצועיים שונים והרחבת אופקים. ישנם אנשים שהחלו כיוון מקצועי חדש לחלוטין ואף מצאו תעסוקה חדשה אחרי יציאתם לפנסיה".