פרו ורבו: בתי החולים באזור סיכמו בסוף השבוע את נתוני הילודה ב-2009. על פי הנתונים, בשנה שהסתיימה השבוע נולדו במרכז הרפואי "אסף הרופא" 8,500 תינוקות. מבית החולים נמסר שגם השנה חלה עלייה במספר הלידות במרכז הארץ, בשיעור של כ-12 אחוז.

על פי נתוני בית החולים, נולדו יותר בנים מאשר בנות לפי החלוקה הבאה: 4,256 בנים לעומת 3,982 בנות. ממוצע הלידות היומי עמד על 30. לגבי לידות כפולות ומכופלות נמסר כי נולדו 204 זוגות תאומים, ארבע שלישיות, ושתי רביעיות.

מבית חולים קפלן נמסר כי בשנה שהסתיימה השבוע היו 6,030 לידות השנה, מתוכן 140 לידות תאומים ושתי לידות של שלישיות. בשנת 2008 דווח על 5,590 לידות בבית חולים קפלן, והנתונים מצביעים על עלייה של כ-10% במספר הלידות.

חלק מהעלייה נזקפת ללידות של נשים שמתגוררות בדרום הארץ, שבתחילת 2009 הגיעו לבית חולים בתקופת המבצע בדרום (עופרת יצוקה), ולהגברת הילודה בעקבות המבצע, תופעה אשר מכונה בשם "בייבי בום".

אורה סופרים, אחות מיילדת בבית חולים אסף הרופא מזה כ-36 שנים מספרת: "היו לנו השנה שלישיות וגם רביעיות, אלו דברים שלא קורים מידי שנה. אחת הנשים שילדה רביעייה הייתה אזרחית ירדנית שהגיעה לכאן".

סופרים מוסיפה ומספרת על העבודה בחדר ילדות: "זה הדבר הכי יפה ושמח בעולם, כי מרבית המקרים כאן מניבים תוצאות שמחות. לעיתים, לצערי ,כשקורה משהו עצוב, זה בהחלט משפיע על כל הצוות. בסה"כ יש כאן 70 אחיות, וניתן לומר כי חשנו בעומס השנה. המחלקה סודרה ושופצה ובכל חדר יש בין אחת לשלוש יולדות. שיפצנו גם את ה"תינוקיה" שלנו.

"בדרך כלל, יולדת נמצאת אצלנו שני לילות ושלושה ימים. במקרים של ניתוח קיסרי או מתן אנטיביוטיקה לתינוק, היולדת צריכה להישאר יותר ימים. מבחינת הלידה עצמה קיימות היום אופציות לכל סוגי הלידה- מלידה טבעית ועד לניתוח קיסרי, עם משככי כאבים ובלעדיהם".