הכביש העוקף המזרחי | צילום: אביגיל קדם

אירוע שכמעט והסתיים באסון התרחש באחד הלילות של סוף חודש אוגוסט. בשעה ארבע לפנות בוקר נסע תושב אחד המושבים בסביבת העיר רחובות, בצומת הרחובות דרך מנחם בגין (העוקף המזרחי) ושדרות ירושלים. פתאום הגיח בפראות, תוך חציית הצומת באור אדום, נהג אחר.

הנהג שהבחין כמעט ברגע האחרון במתרחש, סטה ממסלולו כדי שהרכב הנוהג בפראות לא יתנגש בו, אך להפתעתו הנהג השני אפילו לא עצר את רכבו, אלא המשיך בנסיעה וחצה עוד צומת באור אדום.

האיש דיווח במהירות למשטרה, שפתחה במרדף ועצרה את הנהג. אז התברר לשוטרים שהאיש נמצא תחת השפעת אלכוהול, ולא רק זה: הוא גם מעולם לא הוציא רישיון נהיגה בישראל. כמו כן, לוחית הרישוי שהייתה על רכבו הייתה לוחית רישוי של רכב שכבר לפני שנתיים הורד מהכביש לפירוק, הוא נוהג ללא ביטוח, והוא תושב השטחים ללא אישור שהייה בישראל.

האיש, בשנות הארבעים לחייו, נעצר, והשבוע הוגש נגדו כתב אישום. בהקראת כתב האישום צוין שהוא מאושם בסעיפים הבאים: כניסה לישראל שלא כחוק, נהיגה פוחזת, נהיגה ברכב ללא ביטוח, ללא רישיון נהיגה ותחת השפעת משקאות משכרים. עוד צוין שאלמלא נתפס באותו לילה אותו נהג היה ממשיך לנהוג בכבישי ישראל עד שיתכן והיה מתרחש אסון.