נתקלה בכיסא ותפוצה. צילום ארכיון: גיל יוחנן

נפגעה מכיסא בכיתה ותפוצה בעשרות אלפי שקלים: בית המשפט אישר הסכם פשרה לפיו תלמידה ממושב סמוך לרחובות שנפלה בכיתה, בגלל שנתקלה בכסא, תפוצה בסכום של 125 אלף שקל.

המקרה אירע כאשר התלמידה, שלמדה באחד מבתי הספר באזור ירושלים, חזרה לכיתתה בסיום שעור חינוך גופני ואז נתקלה בכסא, נפלה וספגה חבטה בברך.

התלמידה והוריה, באמצעות עוה"ד כרמי בוסתנאי וואסים עומר, הגישה תביעה לפיצויים נגד משרד החינוך וחברת כלל שביטחה את התלמידים בביטוח תאונות אישיות.

לטענת התלמידה, שסבלה מכאבים ולא הצליחה לדרוך על הרגל, פונתה בעזרת אמה לבית החולים, שם נבדקה על ידי אורתופד שהמליץ לה על טיפול רפואי. אולם בהמשך, לאחר שהכאבים לא פסקו היא נאלצה לעבור ניתוח בביה"ח שיבא ולאחריו טיפולי פיזיותרפיה.

לתביעה צורפה חוות דעת של רופא מומחה, שקבע כי בעקבות הנפילה, ולמרות הניתוח שעברה ורצונה לחזור לחיים נורמאליים, גם היום היא לא מסוגלת לבצע פעילויות ספורט, נוטלת תרופות וסובלת מכאבים. המומחה קבע לה 20 אחוז נכות לצמיתות.

בהסכם פשרה בין הצדדים, שקיבל תוקף של פסק דין, הסכימו משרד החינוך וחברת הביטוח לשלם לתלמידה 125 אלף שקל, כאשר כל אחד מהנתבעים ישלם מחצית מהסכום.