כחלק מתהליך עבודות תשתית ושיפוץ בכביש ברחוב בילו שליד קניון רחובות, אחד המקומות המרכזיים ביותר בעיר, התבצע שינוי גם ברמזורים ובמעבר החצייה להולכי הרגל. עוברים ושבים, המבקשים לחצות את הכביש, טוענים שמדובר בשינוי מסוכן.

צומת קניון רחובות. שיבושים בתנועה | צילום: אביגיל קדם

ביקור במקום מגלה שבצומת נוצר כאוס שעלול לסכן את החוצים, וזאת בשל הזזת מעבר החצייה, ומה שנראה כחוסר תיאום בין רמזורי הולכי הרגל לבין רמזורי המכוניות.

"אתה מגיע לרמזור ואתה לא מבין: מותר לי לחצות? אסור לי?", מספר יוסי, תושב רחובות, שעבר במקום, והיה אחד מבין הצועדים שנעצרו בבלבול מול הכביש. "זה לא רק אני", הוא אומר. "כשיש ירוק להולכי הרגל, יש ירוק גם למכוניות, אנשים חוצים בחשש, מכוניות עוברות בחשש, אבל לא רחוק הרגע שמישהו ידרס פה".

יש לציין שהמצב מסוכן כפליים מאחר והיום (חמישי) יצאו ילדי בתי הספר והגנים לחופשת הפסח, והם צפויים לגדוש בהמוניהם את איזור הקניון. 

"הרמזור הזה עושה צרות מהיום שהוקם, כל הצומת הזה בעייתי כבר שנים, ונראה שלא מצליחים למצוא לו פיתרון, עכשיו זה רק החריף", מסכם עובר אורח נוסף.

צפו ותראו איך נראה הצומת היום בבוקר (חמישי 11.4.19):

מעיריית רחובות נמסר בתגובה: "רמזורי הולכי הרגל מסונכרנים עם רמזורי המכוניות, והם נמצאים במקום. בצומת זו מבוצעים שינויים בהסדרי התנועה לשם ייעול תנועת המכוניות, ולהקלה על עומס התנועה לטובת הנהגים. בימים הקרובים יסתיימו העבודות".