תושבת רחובות שעברה לפני כחודש וחצי אירוע מוחי ואושפזה במחלקה לטיפול נמרץ, נאלצה בנוסף להתמודד עם בן זוגה שניצל את המצב, לא הגיע לבקרה בבית החולים והשיא: נעל אותה מחוץ לביתה.

ננעלה בחוץ | צילום המחשה: shutterstock

האישה פנתה למשטרה וסיפרה כי באמצע חודש דצמבר, חשה שלא בטוב ופונתה לבית חולים 'קפלן', שם אובחן שלקתה באירוע מוחי. מצבה הרפואי חייב אשפוז במחלקה לטיפול נמרץ, ולאחר סדרת בדיקות ומספר ימי אשפוז, היא שוחררה לביתה עם המלצות לבדיקות נוספות, וכמות גדולה של תרופות שעליה ליטול מדי יום.

לטענתה, ב־20 השנים האחרונות היא נמצאת בזוגיות, והיא ובן הזוג שוכרים יחד דירה במרכז העיר רחובות. למרות הזוגיות הממושכת, בימי האשפוז, מי ששהה לידה היה הבן שלה. גם את החודש שעבר מאז השחרור מבית החולים, עשתה לדבריה בביתו של בנה.

לעומת זאת, בן הזוג שניהל עימה מערכת יחסים קרובה בשני העשורים האחרונים, לקח צעד אחורה והחליט לנצל את המצב הקשה כדי לנתק את הקשר. לטענתה, האיש לא ביקר אותה בבית החולים, ואף לא טרח להציע את עזרתו בניהול המצב המורכב.

האישה, שהחליטה כי אין בכוונתה להמשיך גם היא במערכת היחסים הזו, שבה בן זוגה מיהר לברוח מאחריות כשהמצב קשה, ביקשה לחזור לדירתם המשותפת, אך גילתה שהדלת נעולה, והוא אינו מוכן להכניס אותה חזרה.

לדבריה, הוא השאיר אותה ללא המפתחות לדירה ומסרב לפתוח לה את הדלתעוד טוענת האישה, כי החפצים האישיים שלה, הציוד הרפואי ועוד דברים החשובים לה, נמצאים בדירה אך הוא לא מאפשר לה להגיע אליהם.

בעקבות זאת החליטה האישה לפנות למשטרה. במקביל פנתה לשירותי הרווחה וללשכת הסיוע המשפטי.