מאבקם של תושבי שכונת רחובות המדע נגד הקמתו של בניין מגורים ברחוב פלדי 5 בשטח השכונה עולה שלב, לאחר שנציגי ועד הפעולה של השכונה גיבשו את המסמך ובו סעיפי ההתנגדות שלהם לתוכנית הבנייה.

השטח ברחוב פלדי | צילום: שי אלבלינג

כפי שמתיר להם החוק, יוכלו תושבי השכונה להגיש את התנגדותם לוועדות התכנון ולהשמיע את דעתם, זאת במסגרת דיון מיוחד שיתקיים בקרוב.

תושבי השכונה, כמו תושבים משכונת ויצמן הסמוכה, מנהלים בחודשים האחרונים מאבק לסיכול ההחלטה להקים בניין מגורים חדש באתר המדובר, לטענתם משום שעל פי התוכנית לבניין עיר (תב"ע) המקורית, על השטח היה אמור להיבנות מבנה קהילתי לשימוש הציבור.

לידי 'מיינט רחובות' הגיעה טיוטת מסמך ההתנגדות שאותה מתכוונים תושבי השכונות להגיש, ובראש הסעיפים עולה הטענה כי הקמת בניין המגורים תפגע בכמות השטחים החומים בשכונהשטחים שבהם אמורים לקום מבנים לטובת הציבור ולא מבני מגורים.

על פי טענה זו הקמתו של בניין מגורים בשטח מהווה פגיעה באיכות החיים של התושבים ומביאה להפרה של האיזון התכנוני בשכונה בין בנייה רוויה לבין שטחים ציבוריים לרווחת התושבים.

השטח ברחוב פלדי. בניין במקום מרכז ספורט | צילום שי אלבלינג

עוד טוענים מנסחי המסמך, כי שינוי פרטי התב"ע והאישור להקמת הבניין בוצעו מבלי שצוינו "נימוקים ראויים ורלוונטיים".

נקודה נוספת המוזכרת במסמך היא החשש מפני אתר הבנייה שיוקם לצורך הקמת הבניין, ועובדת סמיכותו למרכז קהילתי ושבט צופים שעלול לסכן את ילדי השכונה המגיעים למקום מספר פעמים בשבוע.

עוד טוענים התושבים, כי תשובת גורמים בעירייה לפיה הבריכה הטיפולית הממוקמת במרכז הקהילתי הנמצא בפאתי השכונה מספיקה לצורכי התושבים בשכונה אינה הגיונית, מאחר ובמקום אין "חוגי שחייה ספורטיביים אלא שחייה לצרכים טיפוליים".

"זה לא יהיה פשוט אבל אנחנו לא מתכוונים לוותר, בוודאי לא עכשיו לקראת שיאו של המאבק", אומר תושב השכונה, "ונעשה מה שצריך כדי לשמור על האינטרסים שלנו ועל איכות חיינו פה".

בימים הקרובים, לאחר שהמסמך יגובש סופית, הוא יועבר לידי עורך דין שייצג את התושבים בוועדת ההתנגדות, הצפויה להתקיים בקרוב.