האם מישהו סימן את שכונת אושיות כקרקע פוריה לגניבת כלי רכב דו גלגליים? בשבועות האחרונים התרחשו בשכונה מספר מקרי גניבה, והשבוע אף נתפס ע"י המשטרה בשכונה אדם חשוד שניסה להסתיר קטנוע באחד הבניינים.

הקטנוע הגנוב | צילום: פרטי

"דברים כאלה בחיים לא קרו בשכונה הזו, היינו משאירים את הרכבים פתוחים ולא דואגים", מספרת ג' המתגוררת בשכונה מילדות. לדבריה, בתקופה האחרונה המצב באושיות השתנה.

"אושיות הייתה פעם כמו משפחה. הייתי הולכת בשכונה שלי בביטחון מלא. היום מפחיד אותי שאחותי יוצאת מהבית, וחוזרת מהעבודה בלילה. השכונה הזו היא לא כמו פעם. מסתובבים אנשים בלי נעליים, ויש הרבה נרקומנים ועובדים זרים מכל מקום. שורפים פחים בכל יום, אבל הקטנועים זה כבר משהו אחר", היא אומרת ומספרת על מספר מקרים שאירעו בשכונה. האחרון היה הקטנוע של בן זוגה.

הקטנוע נגנב בלילה שבין שבת מחצר הבניין המשותף. "בן זוגי עובד בחור שאין אליו תחבורה ציבורית ואת הקטנוע הזה הוא קנה בכסף האחרון שלו ממש, לקום בבוקר ולראות שהוא לא שם, זה היה הלם, לא ידענו איך לאכול את זה", מספרת ג'.

לדבריה, הקטנוע נראה לאחרונה ליד הבית בשעה 05:00 בבוקר. "בשעה חמש ומשהו השכנה מקומה ראשונה שמעה רעש של גרירה, ובשעה עשר בבוקר, בן זוגי העיף מבט מהחלון והקטנוע לא היה שם".

הקטנוע, מסוג דאון טאון 300 שנת 2014 בצבע לבן, נעלם. כעת פונים השניים לציבור בבקשת עזרה. "השבוע מישהו מהשכונה כתב בפייסבוק שניסו לגנוב לו את הקטנוע והוא מצא אותו במקום אחר עם הגה שבור וכבלים חתוכים. אולי זה יקרה גם לנו. בן זוגי איבד את הפרנסה בגלל הגניבה הזאת. תפקחו עין, אולי מישהו יעזור לנו".

משטרת ישראל נמסר בתגובה: "עם קבלת הדיווח במשטרה, בוצעו סריקות ונפתחה חקירה שעדיין בראשיתה. מטבע הדברים אנו מנועים מלפרט מעבר לכך בשלב זה. משטרת ישראל תמשיך לחקור את המקרה ביסודיות במטרה למצות את הדין עם העבריין".