אתר העבודות לדיור המוגן | צילום: שי אלבלינג

טקס חנוכת אתר הבנייה שבו יוקם בשנים הקרובות מתחם הדיור המוגן של חברת 'מגדלי הים התיכון', שהתקיים בשבוע שעבר בשטח שבין השכונות רחובות ההולנדית לכפר גבירול ברחובות, שימח רק חלק מתושבי האיזור, שחלקם האחר מודאג מהשלכות המהלך.

התושבים מודאגים בעיקר מצפיפות וריבוי כלי הרכב שיגיעו למקום ‑ הן של מי שיתגוררו במתחם והן של בני משפחותיהם שיבואו לבקרם ועובדים ואורחים נוספים.

בעקבות זאת העבירו תושבים מהשכונות פנייה לעירייה לדאוג להסדרה של תשתיות התחבורה באיזור שבו יוקם המתחם, סמוך לרחוב הר הצופים 1 ברחובות ההולנדית, במרחק של מאות מטרים בלבד מהכניסה לשכונת כפר גבירול.

על פי התוכניות שפורסמו, יוקמו בשטח שני מגדלי מגורים שכל אחד מהם יתנשא לגובה של 18 קומות, ומעליהם ייבנו שתי קומות שיכללו את השטחים הציבוריים המיועדים לאוכלוסייה שתחיה במתחם.

משום שבמקום יתגוררו קשישים, סביר גם להניח שתהיה למקום תנועה ערה של ספקי שירות שונים, מה שמטריד את תושבי האיזור, במיוחד את בעלי הדירות ברחוב הראשי של רחובות ההולנדית ‑ הר הצופים.

"גם ככה די צפוף פה, ומה שעומד להגיע זה משהו גדול לכל הדעות", אומר חגי רוטמן, תושב הרחוב. "ידוע שנושא הקמת האתר נידון במשך תקופה ארוכה בוועדות התכנון, והמטרה שלנו היא לוודא שהאיזור יהיה ערוך מבחינה תשתיתית לדבר שכזה".

בשבועות האחרונים נדברו ביניהם תושבים משתי השכונות במטרה לגבש מסמך מדיניות מסודר מול העירייה בנושא.

"חשוב להבין שאנחנו לא מתנגדים לשום פרויקט, אלא רוצים שאיכות החיים שלנו וערך הנכסים שלנו לא ייפגעו", אומרים התושבים. "אנחנו בהחלט מצפים מהעירייה ומגופי התכנון שיציגו לנו תוכנית שתוכיח שהשטח יעבור שיפור מבחינת תשתיות ושהפעלת המתחם פה לא תביא לעומסי תנועה ולמפגעים אחרים לתושבים".

מעיריית רחובות נמסר בתגובה: "במסגרת הבקשה להיתר נדרשו היזמים להקים מרתפי חניה ולעמוד בתקן הנדרש. בדרך כלל לדיירי מתחמי הדיור המוגן בארץ בכלל וברחובות בפרט, אין צורך ברכבים פרטים מאחר וריכוז השימושים הנחוצים לגיל הזהב נמצאים בתחום המתחם. עם זאת, העירייה רואה בהקמת הדיור המוגן הזדמנות לשיפור התשתיות התחבורתיות באזור ועל כן דרשה מהיזמים כאמור לפעול בהתאם".