חום יולי אוגוסט בשיאו ותושבים רבים עושים שימוש בתחבורה ציבורית וסובלים מכך שתחנות האוטובוס אינן מוצלות.

"ברחוב הנשיא הראשון/מוהליבר ישנה תחנת אוטובוס שאינה מוצלת", אומרת מיכל, תושבת העיר שעושה שימוש בתחנה. "אני מחכה לאוטובוס שם פעם בשבוע ונמסה", היא מספרת. מיכל פנתה לעירייה בנושא בתחילת חודש יולי, "כתבו לי חזרה שזה התקבל ובטיפול או משהו, ולא קרה עם זה כלום.

תחנה ללא צל ברחובות. צילום: שירות מיינט

"זה כולה לשים צל, בכל צורה, ובטח יש בעיר עוד תחנות שאין בהן צל, יהיה נחמד אם לקראת אוגוסט תיעשה בדיקה", כתבה למחזיק תיק התחבורה אבי קינד. "התחנה המסודרת עם עמוד וספסל בלי סוכך, באמת אין בה איפה לברוח מהשמש".

התחנה המדוברת היא לא היחידה בעיר, ישנן עוד תחנות רבות ללא צל כלל. "אני עומדת כמעט בכל יום בתחנת אוטובוס של עמוס דניאלי לכיוון קריית משה ואין טיפת צל, זה קורה בעוד תחנות, ואם אנשים בורחים מאחורי תחנות רגילות כדי לקבל צל, מה יעשו אלה שאין להם בכלל?" מוסיפה התושבת שירן כהן.

"אתה לא מגיע לתחנת האוטובוס חצי דקה לפני שהוא מגיע, יש עיכובים ואנשים עומדים מתבשלים, זו מדינה חמה וזה לא הולך להשתנות, כל השבוע הבא יהיו 33 מעלות במקרה הטוב, משהו קטן מלמעלה היה פותר את כל הבעיה, אלה תחנות של אנשים בודדים, לא צריך משהו גדול, אבל שיהיה משהו, אם רוצים לעודד תחבורה ציבורית זה צריך לקרות גם במעשים". 

מהעירייה נמסר בתגובה: "חשוב לדעת כי בנושא זה חלים חוקי הנגישות של מדינת ישראל, לפיהם רק במדרכה ברוחב מסוים ניתן להקים סככה לצל. עיריית רחובות פועלת על פי חוקי הנגישות, והמיקומים שהועלו ייבדקו בהתאם. אגף התנועה בעירייה מתקין סככות שהוקצו לכך על ידי משרד התחבורה, וממתין בימים אלה לקבלת הסככות שהתבקשו על ידו לפני זמן מה".