כתב תביעה חריג בגובה שמונה מיליון שקל שהוגש לפני כשבועיים לבית המשפט המחוזי בלוד, מעמת את עיריית רחובות, הוועדה המקומית לתכנון ובנייה והחברה לפיתוח רחובות (ה.ל.ר) עם משרד עורכי הדין ת.בר, המיוצג על ידי עורך הדין מישאל שרעבי.

עיריית רחובות | צילום: אבי מועלם

לטענת מגישי התביעה, ששימשו במשך קרוב לעשור וחצי כאחד ממשרדי עורכי הדין הגדולים שייעצו וסייעו לעירייה בענייני תכנון ובנייה, שלושת הגופים הנתבעים חייבים למשרד ת.בר כספים בגין ייעוץ מקצועי, עבודות שונות הקשורות לתכנון ובנייה ושכר טרחה המגיע למשרד בגין שירותים שהעניק לגופים אלה.

על פי כתב התביעה, החל משנת 2000 החלה עיריית רחובות "לקבל שירותים משפטיים ממשרד עורכי הדין... בנאמנות, במסירות ובחריצות". שירותים אלה ניתנו, כך מצוין בתביעה, גם לחברה לפיתוח רחובות החל משנת 2001.

עוד מפרט כתב התביעה כי ב־28 בינואר 2014 הודיעה העירייה למשרד עורכי הדין על הפסקת ההתקשרות בין הצדדים, וזאת לאחר שהתגלה ניגוד עניינים לכאורה בין אחד מראשי המשרד, עו"ד רועי בר, לבין היועצת המשפטית של העירייה בנוגע לטיפולו של עו"ד בר בתוכנית 'חצרות המושבה' בעיר.

בהקשר זה מציין כתב התביעה כי בשל מעורבותו בעניין זה הורשע עו"ד בר בעבירת הפרת אמונים במסגרת עסקת טיעון ואף הושעה לתקופה של 20 חודשים מפעילותו בלשכת עורכי הדין.

זמן קצר לאחר הפסקת ההתקשרות בין הצדדים החל משא ומתן בין העירייה למשרד עורכי הדין על מנת להחליט מה גובה החוב של העירייה למשרד, ועל פי כתב התביעה הכירה העירייה ביתרות שכר טרחה של כשלושה מיליון שקל.

חלקו העיקרי של כתב התביעה מפרט את התיקים שבהם טיפל משרד עורכי הדין עבור העירייה, הוועדה המקומית לתכנון ובנייה וה.ל.ר.

על פי פירוט זה לעירייה חובות בגובה מיליוני שקלים למשרד עורכי הדין בגין שכר טרחה שלא שולם במספר הזדמנויות בתמורה לשירותים שהעניק המשרד.

תביעה זו מסתכמת כאמור בסכום של קרוב לשמונה מיליון שקל.

מהעירייה נמסר בתגובה: "לעירייה טענות טובות כנגד התביעה, והן תפורטנה בכתב ההגנה מטעמה לכשיוגש".