צילום המחשה: shutterstock

תביעה שהוגשה לבית המשפט השלום ברמלה השבוע חושפת טיפול מעט מוזר: אישה שהגיעה לטיפול חפיפות קרקפת כדי להגביר את צמיחת שיערה הדליל סבלה בדיוק מהתופעה ההפוכה - שיערה הדליל החל לנשור.

השבוע הוגשה לבית המשפט השלום ברמלה תביעה של תושבת מודיעין כנגד חברה שעוסקת בתוספות שיער וטיפולים לשיער דליל בעיר רחובות על סך 7,000 שקלים.

על פי כתב התביעה האישה, הסובלת משיער דליל, הגיעה לעסק הרחובותי וביצעה בדיקה על ידי בעל המקום, שביצע את הבדיקה ואמר לה כי יש בעסק תוכנית טיפולים אשר תמנע את נשירת שיערה, וכמו כן תעודד את צמיחת השיער הקיים ותשפר את צמיחתו ב-30 עד 40 אחוזים.

מהות הטיפול כלל שלושה טיפולי ניקוי קרקפת ושלושה טיפולי PRP שהם החלק העיקרי של הטיפול. בטיפולים אלו מבודדים את טסיות הדם, ומזריקים אותן באזור השיער כדי לשחזר את צמיחתו.

לטענת התובעת, בשיחת הייעוץ נאמר לה כי אם לא יהיה שיפור לאחר שלושה טיפולים התובעת תקבל מספר נוסף של טיפולים ללא תשלום, עד לשביעות רצונה.

סדרת הטיפולים החלה בחודש מאי 2018 ואז החלה נשירת שיער מואצת אצל האישה, שדווקא ציפתה להפסקת נשירת השיער. היא התקשרה מספר פעמים לחברה וביקשה לברר מדוע הנשירה מתגברת במקום להפסיק, נאמר לה שזהו חלק מההליך. היא התעקשה להגיע לשיחת ייעוץ נוספת אך נאמר לה שוב ושוב כי לאחר שני טיפולי PRP המצב ישתפר.

לאחר פגישת ייעוץ נוספת שממנה לא קיבלה האישה תשובות שהניחו את דעתה, השיחה אף עלתה לטונים גבוהים ובסופה נאמר לאישה שעליה להמתין לסיום הטיפול וכך היה - האישה סיימה את סדרת הטיפולים אך התוצאה לא הראתה כל שיפור. מנהל החברה הציע טיפול הזנה לקרקפת והאישה הסכימה, אך גם לאחר חודש מטיפול ההזנה לא נראה כל שיפור.

מאחר שלא היה שיפור, ביקשה האישה שיעמדו בהתחייבויותיהם ויקיימו סדרת טיפולים נוספת, עד לשביעות רצונה, אך עד היום מתעלמים ממנה, כך לטענתה בתביעה. כאמור, האישה תובעת מבעלי החברה שיחזירו לה 7,000 ש"ח ששילמה על הטיפול והוצאות משפט.