תושבים שגרים בסמוך לשבט הצופים של שכונת רחובות המדע טוענים כי מנוחתם מוטרדת בימי שישי בגלל רעש הבוקע ממתחם השבט, לדבריהם שעת הפעילות מתחילה בדיוק בשעה הנהוגה למנוחת צהריים. 

"צעקות ברמקולים". שבט 'שני"ר' | צילום: אביגיל קדם

שבט שני"ר הוא שבט ותיק שאליו מגיעים חניכים מכל רחבי העיר כבר למעלה מ־60 שנה. בכל יום שישי מתקיימת פעולה של שבט הצופים 'שני"ר' בשכונת רחובות המדע, כאשר חניכי השבט מתכנסים בשעות הצהריים ברחוב סירני, מאחורי מתנ"ס 'חוויות שוויץ'.

"החל מהשעה 14:00 חלק באים, ואז שיא הפעילות הוא בדיוק בשעות המנוחה של שישי", אומרת תושבת השכונה. "אין לי משהו נגדם חלילה, ואני מבינה שזו השעה וזה המיקום, אבל למה כל כך הרבה רעש? הרעש הוא באמת מעבר למשהו סביר, באים לפה מאות ילדים, זה מבורך, אבל מאות ילדים דופקים בפטישים, צועקים, שרים, מדברים ברמקולים, וכל זה קורה מתחת לחלונות של אנשים בין השעות 14:00 ל־16:00 בימי שישי. זה לא קצת מוגזם?".

התושבת טוענת בנוסף, כי נעשתה בעבר פנייה לעירייה בנושא, אך הדבר לא נפתר. "אנחנו מבינים את הצורך של הילדים להיות בפעילות ומבינים את כמות הילדים שמגיעה, כי בסופו של דבר השבט הזה משרת את השכונה ואת האיזור סביב לה, אבל המצב הפך לבלתי נסבל. אנשים רוצים ביום שישי בצהריים לישון ולנוח ובמקום זה הם מקבלים מאות ילדים מתחת לבניין וצעקות ברמקולים. מה עם המחשבה על התושבים?".

תושב נוסף מצטרף לטענות ומספר שבעבר האיזור היה פחות מאוכלס, ולכן הנושא לא היה משמעותי. "מאז שבנו עוד ועוד רחובות, ולמעשה איזור חוויות שוויץ שבעבר היה הקצה של רחובות הפך להיות מרכז השכונה, במצב כזה יש הרבה בניינים סביב השטח וביום שישי באמת מדובר ברעש שמפריע, בטח כשעושים שימוש ברמקולים".

מתנועת הצופים נמסר בתגובה: "הנושא ייבדק, ואנו נוציא הנחייה לשבט הצופים שלא לעשות שימוש במערכות שמע בשעות המנוחה". 

מהעירייה נמסר בתגובה: "הנושא ייבדק, ואנו נוציא הנחייה לשבט הצופים שלא לעשות שימוש במערכות שמע בשעות המנוחה".