שכונת רחובות הצעירה | צילום: אביגיל קדם

תושבי שכונת רחובות הצעירה סובלים בתקופה האחרונה מהפסקות חשמל ארוכות. ניסיונותיהם להבין מהי הסיבה לכך לא העלו לטענתם תשובות מספקות. "מרגיש שזה קורה פה הרבה יותר ממה שזה קורה בכל מקום אחר", הם אומרים.

שכונת רחובות הצעירה, הסמוכה לשכונות קריית משה וסלע, היא אחת השכונות החדשות בעיר, ומטבע הדברים הפיתוח בה מתקדם לאורך השנים.

"ידענו שאנחנו באים לשכונה שנמצאת בהתפתחות, ובהתחלה לא היה לנו גן שעשועים ולא מדרכות סבירות וזה בסדר, אבל בתקופה האחרונה זה נראה כאילו אין שום קשר לתשתיות או לפיתוח", אומרת אדווה, תושבת השכונה. "כבר פעם שנייה או שלישית רק בשבועיים האחרונים שיש נפילת מתח גדולה או משהו בסגנון. עושים לך טובה ואומרים לך שיש בעיה. פעם אחת התקשרנו למוקד של חברת החשמל והם בכלל אמרו שאין אצלנו תקלה, ואין חשמל, לפעמים שעות".

לדבריה מצטרפת תושבת נוספת שנמצאת עם בנה התינוק בבית. "בלי שום תכנון אין חשמל", היא אומרת, "ועכשיו לכי תחממי בקבוקים והחום בבית נוראי, ואין צפי שמעורר תקווה לגבי שעת חזרת החשמל. מצאתי את עצמי כמה פעמים פשוט יוצאת מהבית והולכת כי לא יכולתי להישאר בחום ובלי היכולת לחמם בקבוקים לתינוק. שמעתי שהיו הפסקות חשמל גם בקריית משה וסיפרו סיפורים על נפילת קו מתח. לדעתי הם פשוט עושים הפסקות חשמל יזומות כי אחרת אי־אפשר להסביר את זה. על מה אנחנו משלמים חשמל? כדי לברוח מהבית מהחום?".

מחברת החשמל נמסר בתגובה: "בחודש האחרון אירעו מספר הפסקות חשמל ברחוב חזון איש. מאחר ורצף התקלות הינו צירוף מקרים לא שיגרתי, האירועים תוחקרו, ומהמצאים עולה שלא נמצא קשר בין תקלה אחת לאחרת. כל התקלות טופלו ביסודיות במטרה שתושבי רחובות הצעירה ייהנו מחשמל אמין ורציף. חברת החשמל אינה מפסיקה חשמל ללא הודעה מראש לקראת עבודות יזומות אך אינה יכולה להודיע מראש על הפרעות שנגרמות ממקרים לא צפויים. כשאלה קורים, צוותי החברה פועלים במהירות להשיב את החשמל במינימום זמן".