פורים מתקרב ועמו הגיע גל הנפצים, החזיזים והזיקוקים שמפעילים בני נוער ברחבי העיר בעיקר בשעות הערב והלילה. בלילות האחרונים מדווחים תושבים על קולות נפץ עזים ומבהילים במיוחד, ותלונות על כך אף הגיעו למשטרה.

צילום המחשה: shutterstock

מדובר בתופעה שחוצה את כל העיר רחובות, כאשר הסובלים העיקריים הם תושבים המתגוררים סמוך לבתי ספר, גנים ציבוריים ומדרכות חשוכות.

"כל שנה זה קורה לפני פורים", אומרת ענבל לוי, תושבת העיר שמדווחת על קולות נפץ עזים מתחת שנשמעו מתחת לביתה בלילות האחרונים. "אנחנו גרים באזור שדרות חן. שכונה טובה, אנשים טובים, אבל לבני הנוער יש הרבה רחובות לברוח אליהם. זה מפחיד בכל פעם מחדש, הכל חשוך ושקט, ופתאום יש פיצוץ שמרעיד את הרחוב". 

לטענת לוי בכל שנה קולות הנפץ חזקים ומטרידים יותר. "השנה כבר לא מדובר על נפצים קטנים", היא אומרת. "הבום כל כך גדול ומפתיע שמתעוררים ממנו מהשינה, ילדים מתעוררים בבכי, וברגע שאתה מסתכל החוצה הנערים כבר בורחים". 

גם בעלי הכלבים מדווחים על סבל רב. "לילדים האלה לא איכפת מהנזק שהם גורמים", מספרת מיה, בעלת כלבה שנכנסת לחרדה מקולות הפיצוץ. "הם יוצאים משכונת המגורים שלהם, מפעילים נפץ באמצע הלילה ולא איכפת להם שכל הרחוב מתעורר בהיסטריה, במיוחד במצב הביטחוני הרגיש של היום. הכלבה שלי כל כך נבהלת שפעם אחת ברחה לי באמצע טיול, אפילו שהייתה קשורה בקולר. היא נעלמה ליומיים מהפחד. אני מקווה שישימו סוף לתופעה הזאת".

כאמור אין מדובר בבעיה חדשה, אך נדמה שהשנה היא הפכה קיצונית יותר. תושבים אף הפנו את תשומת לבה של המשטרה אליה. 

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "משטרת ישראל נערכת לקראת חג הפורים ותפעל בנחישות כנגד מכירה ושימוש בצעצועים המסוכנים. אנו קוראים להורים לגלות יותר מעורבות וערנות בנושא, לרבות הסברה לילדים בדבר הסכנה הטמונה בשימוש בהם".