עיריית רחובות המועצה האזורית ברנר חתמו על מתווה מוסכם לשותפות בפארק החדש שייבנה בשטח המועצה האזורית ברנר סמוך לצומת הדרכים 40 ו- 411. השתיים יחלקו בהכנסות של היטלי השבחה וארנונה שייגבו מפארק התעשייה.

דורון שידלוב ראש מועצת ברנר וראש עיריית רחובות, רחמים מלול | צילום: דוברות העירייה

הפארק, שנמצא כעת בשלבי אישור אחרונים, משתרע על שטח של כ- 530 דונם, ובו שטח בנוי לתעסוקה בהיקף של כ- 200 אלף מ"ר, המתאים לשימושים של לוגיסטיקה ותעשייה חקלאית, מסחר נלווה ותיירות. הוא ממוקם צמוד לאזור התעסוקה ביל"ו, שידוע כמקום משיכה לקונים ולעסקים.

על פי הסכם השותפות שנחתם, תקבל עיריית רחובות 40% מההכנסות מארנונה ו- 10% מההכנסות מהיטלי השבחה באזור התעסוקה החדש.

"שיתוף הפעולה בהקמת הפארק החדש הוא הישג כלכלי ואסטרטגי לעיר רחובות. מלבד הגידול הצפוי בהכנסות לעירייה, הפארק ימשוך לאזור יזמים וחברות מובילות, שמחפשים שטחים נרחבים שאינם מצויים כעת בתחומי העיר. מדובר בחלק ממגמה כוללת של שיתופי פעולה אזוריים, שמטרתם לחזק את איתנותה הפיננסית של העיר ולתרום לרווחת תושביה", אמר ראש העירייה, רחמים מלול.

על כך הוסיף ראש המועצה האזורית ברנר, דורון שידלוב:" הפארק החדש יניב הכנסות נוספות למועצה, ויהיה אבן שואבת נוספת ליזמים לפיתוח אזורי מסחר ותעשיה חקלאית במועצה, המתבצעים תוך שמירה קפדנית על השטחים הירוקים והצביון הכפרי. שיתוף הפעולה הפורה עם עיריית רחובות הינו עדות לכך שניתן לפתח את האזור באמצעות שיח ואמון בין הרשויות". 

שיתוף הפעולה בין העיר והמועצה צפוי לחזק את האטרקטיביות של הפארק, למשוך יזמים ולתמוך בקשרים שבין הרשויות. בעיריית רחובות מדווחים שכבר החלו פניות של יזמים המעוניינים להתמקם בפארק החדש.