לאחר שילד לקה בהתקף אלרגיה בצהרון 'חוויות', הוחלט ברשת להפסיק לספק מזון לילדים שאלרגיים לאגוזים, למעט אגוזי לוזעד כה קיבלו הילדים האלרגיים מזון באמצעות מנות של קייטרינג 'כפיר', המתמחה במזון לאלרגיים, אך לאחרונה פיתח ילד אלרגי תגובה לאחר ארוחת הצהריים, וב'חוויות' חוששים שהדבר קרה בגלל המזון.

חוויות רחובות |צילום אביגיל קדם

במכתב שהופץ להורים בשבוע שעבר, נכתב כי ברשת מפסיקים את ההתקשרות עם הקייטרינג: "לאחר בירור מקיף נמצא כי אין אפשרות לספק מנה מותאמת לילדים עם אלרגיה לאגוזים, למעט לאגוזי לוז. חשוב להדגיש כי בכל הארץ לא קיים פתרון של מנה המאושרת על ידי משרד הבריאות שלא מכילה או עלולה להכיל אגוזים", לשון המכתב שבו צוין כי הפסקת המנה תיעשה בעוד מספר ימים כדי לאפשר להורים להיערך.

"זה נשמע כמו ניסיון להסיר אחריות", אומרת אם לילד אלרגי משכונת דניה. "אם המנות האלו כל כך מסוכנות, למה הם נותנים לנו שבוע התראה? ילד אלרגי שאוכל אגוזים יכול למות. אם זה היה מסוכן הם היו מפסיקים מיד. כאילו החיים שלנו כהורים לילדים אלרגיים הם לא מספיק מסובכים".

לדברי ההורים בישראל פועלות שתי חברות קייטרינג המספקות מזון לאלרגיים, ובהיעדר מנה מאחת מהן, יאלצו ההורים להביא מזון לצהרון. "כל הרעיון של צהרון זה לאפשר להורים לעבוד", אומרת האם. "אם אני צריכה להקפיץ ארוחת צהריים באמצע היום, אז אין לי אפשרות להמשיך לעבוד".

מחוויות נמסר בתגובה: "בעקבות בדיקה מקיפה בנושא מטעם חברת 'כפיר', המספקת את המזון לכל סוגי האלרגיה לכל הארץ, עלה חשש כי המזון עלול להכיל אגוזים ולכן הוחלט לא לספק ארוחת צהריים לילדים עם אלרגיה לאגוזים. כשמונה הורים לילדים הסובלים מאלרגיית אגוזים מסכנת חיים קיבלו הודעה על הפסקת אספקה של ארוחת צהריים. מבדיקה עולה כי אין אף חברה בארץ המספקת מזון לילדים עם אלרגיה מסכנת חיים. חוויות רכשה מיקרוגל לכל גן ילדים בו נמצא ילד עם אלרגיה זו".